Český startup Mytitle.com oslovil celý svět, chrání autorská práva prostřednictvím blockchainu

V Česku vzniká řada nových projektů, které neskrývají mezinárodní ambice. Málokterému se ale podaří v tak krátkém čase oslovit celý svět, jako tomu bylo u projektu Mytitle.com. Ten prostřednictvím technologie blockchain nabízí jednoduchou a zcela bezpečnou cestu, jak si jednotlivci i firmy mohou ochránit své duševní vlastnictví. Nápad vznikl v hlavách podnikatelů Ctirada Hemelíka a Víta Krajíčka. Peníze do projektu investovali miliardáři Petr Němec a Jan Fidler. Službu Mytitle.com používají klienti ve všech zemích světa, firma nyní také poprvé zveřejnila čísla o celkovém počtu uživatelů.

Služba Mytitle.com slouží k ověření a digitálnímu podpisu jakéhokoliv digitálního obsahu. „Hledali jsme produkt, který uloží digitální informaci neměnitelným způsobem. Nenašli jsme žádný nástroj, který by plně vyhovoval našim potřebám, a tak jsme se pustili do tvorby vlastního nástroje, který by splňoval všechny naše představy a využíval moderní technologie,“ popisují zakladatelé Mytitle.com vznik svého projektu. Cílem bylo využití technologie blockchain a chráněné napojení cloudového úložiště právě na tuto decentralizovanou síť, aby se dalo s jistotou garantovat, že veškerá data uložená prostřednictvím Mytitle.com jsou neměnná, naprosto bezpečná a není možné s nimi bez vědomí vlastníka nijak nakládat. 

„S týmem vývojářů se nám podařilo vytvořit přesně takový nástroj, který jsme potřebovali pro naše interní použití. Vzhledem k jeho unikátnosti a jedinečnosti jsme se po dalších tisíci hodinách vývoje rozhodli tento produkt uvést na trh pod názvem Mytitle.com a nabídnout ho velmi širokým cílovým skupinám,“ vysvětlují Hemelík s Krajíčkem. O unikátnosti svého nápadu a jeho byznysovém potenciálu se podařilo dvojici přesvědčit majitele skupiny SEBRE Petra Němce a Jana Fidlera, která do projektu majetkově vstoupila. SEBRE se majetkově podílí také na dalším startupu Hemelíka s Krajíčkem – a sice na revolučním způsobu distribuce filmů Artinii.

Kalousek odchází, aby spojil opozici. A hned ji rozkládá

„Mytitle.com je projekt, do kterého jsme investovali pro jeho jednoduchost a širokou možnost implementace. Tato vize nás oslovila v prvním okamžiku. Jde o unikátní technologii, která celému světu nabízí možnost potvrdit si vlastnictví digitálního dokumentu ve stanovený čas a místě. Vše trvá jen pár vteřin a možnost použití je neuvěřitelná. Tento snadno použitelný nástroj již využívají tvůrci, kreativci, agentury, advokáti a výrobní firmy po celém světě. Oceňují ho především pro jeho výhody spočívající v decentralizaci, vynikajícím zabezpečení a průkaznosti takto uložených informací,“ říká o Mytitle.com Jan Fidler.

Unikátní nástroj pro širokou veřejnost byl spuštěn v beta verzi koncem května 2019 a v těchto dnech byl doplněn vysoce profi nástrojem, který je určen a vytvořen přímo pro potřeby podnikatelů a jejich řešení ochrany digitálních dat a potřebu důkazu jeho vlastnictví. O úspěšnosti projektu svědčí globální data, za posledních 18 měsíců využili služby Mytitle.com lidé ze všech zemí na světě. Aktuálně má Mytitle.com přes 52 tisíc uživatelů, nejzastoupenější jsou uživatelé z Česka, USA a Velké Británie. 

SDÍLET
sinfin.digital