Cirkulární ekonomika, omezení uhlíkové stopy nebo podpora výstavby dřevostaveb. Jaké trendy přináší udržitelnost?

Jak se projevuje udržitelnost v developmentu? Proč je pro udržitelný byznys důležité mentální zdraví zaměstnanců? Jak náročné je v Česku prosazovat cirkulární ekonomiku? A jak může k udržitelnosti přispět efektivní firemní nadace? Sledujte třetí ze série debat projektu [ta] Udržitelnost, která se věnuje aktuálním trendům, které rezonují v oblasti udržitelnosti a zelené budoucnosti byznysu. Záznam přenosu, který začíná v 28. minutě naleznete níže v textu.

Prvním tématem debaty projektu [ta] Udržitelnost jsou aktivity, které mohou velké společnosti samy aktivně prosazovat. Konkrétní kroky Nadace Tipsport představila od 9:00 její ředitelka, Lucia Štefánková. Dalším tématem jsou aktivity sdružení Climate & Sustainable Leaders Czech Republic, ve kterém spojily své síly společnosti z oboru financí, telekomunikací, poradenské a právnické firmy i specialisté na redukci CO2. Hovořil o nich místopředseda platformy Pavel Štefek.

Proč je pro udržitelný byznys důležité mentální zdraví zaměstnanců? To je tématem pro psychologa Adama Táborského z Terapie mezi stromy. Společně s Cyrilem Klepkem z Cyrklu a Pavlem Zedníčkem z Institutu cirkulární ekonomiky probíráme nejnovější trendy v oblasti oběhového hospodářství.

A jak se projevuje udržitelnost v oblasti developmentu? O tom v závěrečném bloku hovoří dva zástupci Progresus Invest Holding, Lukáš ZrůstLukáš Foral.

ŽIVÝ STREAM ZAČÍNÁ V 28. MINUTĚ VIDEA

V rámci série živě streamovaných debat se projekt [ta] Udržitelnost věnuje společně se zástupci byznysu, neziskové sféry i státní správy klíčovým trendům, které rezonují v oblasti udržitelnosti a zelené budoucnosti byznysu.

sinfin.digital