CTP oznámilo růst portfolia o 15,6 procent a má připraveny miliardy na expanzi do zahraničí

Developerská společnost CTP má i přes celosvětovou pandemii za sebou velmi dobrý rok, když zaznamenala meziroční nárůst o 15 %. Pokračuje v upevňování pozice největšího průmyslového developera ve střední a východní Evropě za což může pokračující výrazný růst e-commerce způsobený právě pandemií. Navíc se CTP chystá na expanze i rozsáhlé investice.

„Z obchodního hlediska to byl jeden z nejlepších roků v historii CTP,“ říká Remon Vos, zakladatel a generální ředitel CTP. „Navzdory celosvětové pandemii se nám podařilo výrazně rozšířit naše aktivity. S rokem 2020 dosáhlo CTP 22 let nepřetržitého, ziskového organického růstu. Počítáme s tím, že naše portfolio letos výrazně přesáhne 7 milionů metrů čtverečních. CTP je tím pádem na dobré cestě k dosažení 10 milionů metrů čtverečních pronajímatelné plochy do konce roku 2023.“

Výhoda CTP je ve faktu, že dvě třetiny pozemků určených k zastavění, je v těsném sousedství stávajících parků CTP, což dává developerovi šanci dale růst. Navíc se přes 80% těchto pozemků nachází v blízkosti hlavních nebo velkých měst střední a východní Evropy. Celkový rozvojový potenciál CTP je přibližně 5,4 milionů metrů čtverečních pronajímatelných ploch.

„Ať už naši klienti expandují kamkoliv, vždy těží z dosahu naší sítě průmyslových nemovitostí, která jim umožňuje růst v lokalitách, kde to potřebují, a profitovat tak z dlouholetého partnerství s CTP,” vysvětluje Richard Wilkinson, finanční ředitel a zástupce generálního ředitele CTP.

Developer potvrdil vstup na rakouský trh, což je pro CTP první západoevropská země a celkově osmá v portfoliu CTP. Letos zahájí výstavbu byznysparku u Vídně.

Vedle zisku z minulých let bude CTP svou expanzi financovat prostřednictvím zelených dluhopisů. První dvě emise proběhly v říjnu a listopadu 2020 v celkovém objemu 1 miliardy eur (necelých 26 miliard korun). Tyto historicky největší emise zelených dluhopisů vydané developerem logistických nemovitostí ve střední a východní Evropě okamžitě zaujaly investory a od té doby se úspěšně obchodují. „Výkon našich zelených dluhopisů je opravdu působivý – dluhopisy se splatností v roce 2025 se obchodují s výnosem kolem 0,8 %. Naše náklady na dluh u stávajících bankovních půjček oproti tomu dosahují až 2,1 %,“ doplňuje Jan-Evert Post, Head of Funding & Investor Relations v CTP.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital