Do čela PPF se po smrti Petra Kellnera dočasně postaví Ladislav Bartoníček

Petra Kellnera, který o víkendu zahynul při nehodě vrtulníku, v čele skupiny PPF nahradí jeden z akcionářů Ladislav Bartoníček. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

„Jednotlivé společnosti skupiny PPF jsou řízeny profesionálními týmy manažerů. Skupina PPF jako celek má vypracovaný systém řízení jejích investičních projektů. Společnost konstatuje, že na jejím běžném každodenním fungování se odchodem jejího zakladatele nic nemění. PPF bude pod vedením Ladislava Bartoníčka pokračovat ve svých investičních projektech v souladu s plány a vizemi, které se svým týmem spolupracovníků vytvořil Petr Kellner,“ uvedla PPF.

Bartoníček patřil od začátku 90. let mezi nejbližší spolupracovníky Petra Kellnera. V médiích byl podstatně častějším hostem než zakladatel PPF. Často ve chvíli, kdy skupina hovořila o některé ze svých velkých transakcí. Bartoníček je navíc ve skupině zodpovědný za biotechnologie, zejména pak za SOTIO, jež vyvinula velmi nadějný lék na rakovinu, který je již ve 3. fázi klinických testů. 

Náruživý milovník Berounky, v jejíž blízkosti žije už 25 let, hovořil v poslední výroční zprávě PPF v této souvislosti o pomíjivosti času. „Přizpůsobuje se (Berounka) okolí, nebo naopak své okolí tvoří, proudí a stále se mění. Každý okamžik rozhoduje o tom, jaká bude a co se stane v okamžiku příštím. Stejné je to se životem, každá minuta přináší něco nového a určuje, co bude dál,“ uvedl.

Zástupci firmy rovněž oznámili adresu, kam je možné posílat kondolence. Buď na adresu Office of Petr Kellner, Evropská 17, Praha 6, nebo na e-mail [email protected].

Smrt Petra Kellnera přišla pro PPF v ten nejhorší okamžik. Na jeho nástupce čekají rozhodnutí, která promění klíčový byznys firmy

sinfin.digital