Do Česka dorazil nejnovější hit crowdfundingu. Teď můžete přispět na celý developerský projekt

Info.cz

04. 08. 2017 • 18:29

Prostřednictvím takzvaného crowdfundingu, tedy komunitního financování, už nemusíte přispívat jen na koncerty, knihy či vývoj počítačových her. Společnost Moravská stavební – invest se stala průkopníkem nemovitostního „crowdfundingu“ a jako první v České republice využije kapitál získaný od drobných investorů prostřednictvím online platformy. Lidé mohou investovatí prostřednictvím první real estate crowdinvestingové platformy v České republice www.upvest.cz, a to do projektu Rezidence U Grébovky.

Nemovitostní crowdinvesting se v zahraničí těší velké oblibě. Jde o inovativní způsob získávání kapitálu pro realizaci nemovitostních projektů. „Crowdfunding přes upvest.cz formou mezaninových úvěrů je pro nás dlouhodobě zajímavý finanční produkt především díky jednoduchosti a rychlosti získání finančních prostředků. Taktéž vidíme určité synergie v souvislosti s marketingem projektu,“ říká Petr Malík, finanční ředitel společnosti Moravská stavební – INVEST, a.s.

Projekt Rezidence U Grébovky je již ve fázi výstavby a investoři mohou získat čistý výnos pět procent ročně před zdaněním s třináctiměsíční očekávanou splatností investice. Celý proces investování probíhá online a minimální výše investované částky byla nastavena na 5.000,- Kč.

 

SDÍLET