EY Podnikatelem roku se v Pardubickém kraji stal provozovatel online lékárny Vladimír Finsterle

Info.cz

Společnost EY vyhlásila letošního vítěze krajské soutěže EY Podnikatel roku 2020 Pardubického kraje. Stal se jím Vladimír Finsterle, CEO a majitel společnosti Pears Health Cyber, která provozuje jednu z největších internetových lékáren v České republice Lékárna.cz a informační portál Ordinace.cz. Obrat společnosti se v loňském roce pohyboval kolem jedné miliardy korun a kromě firem v Německu a Americe společnost realizuje další projekty takřka po celém světě.

Nezávislá porota, jíž předsedal loňský celostátní vítěz a držitel titulu EY Podnikatel roku 2019 České republiky Oliver Dlouhý z Kiwi.com, ocenila u Vladimíra Finsterleho jeho celoživotní přínos v oblasti farmacie, včetně založení platformy pro celoživotní e-vzdělávání lékařů a lékárníků. Podle Magdaleny Souček, vedoucí partnerky EY v České republice, je aktivní zavádění nejmodernějších technologií do praxe jedním z hodnoticích kritérií, která odborná porota posuzuje. „Vladimír Finsterle je farmaceut inovátor, který se dlouhodobě snaží naučit veřejnost, že lékárenství v sobě zahrnuje rovněž komplexní odborné poradenství v oblasti péče o zdraví,“ říká Magdalena Souček.

„Vytrvalost a uvěřitelnost jsou pro mě dva pilíře podnikání, které mi pomáhaly v dobrých i horších časech jít dál. Smysl toho, co děláte, je velmi důležitý nejen pro vaše zákazníky, ale i pro vaše spolupracovníky,“ uvedl při přebírání ceny Vladimír Finsterle, držitel titulu EY Podnikatel roku 2020 Pardubického kraje.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dodal, že region, byť patří mezi ty menší, je v mnoha oblastech na špičce. „Nejedná se pouze o oblasti chemie, která je s naším regionem historicky spjatá, ale také o další oblasti včetně farmacie, což dokazuje nejen Vladimír Finsterle, ale také vítěz soutěže z roku 2014 Vladimír Velebný a jeho společnost CONTIPRO. Jsem rád, že se firmy v našem kraji prosazují na trhu i v současné nelehké době a věřím, že tomu tak bude i nadále,“ dodal Martin Netolický.

Držitelé trofeje nejlepšího podnikatele roku Pardubického kraje se objevují i v celostátním výběru nejlepších podnikatelů technologické kategorie. V ročníku 2017 krajský titul a zároveň celostátní titul nejlepšího technologického podnikatele získali otec a syn Jaromír a Jan Hvížďalovi z pardubické společnosti JHV - Engineering s.r.o. Držitelem obou titulů a členem technologické poroty soutěže je rovněž Vladimír Velebný, majitel holdingu CONTIPRO, který zvítězil v Pardubickém kraji i v technologické kategorii v ročníku 2014.

Výsledky celostátního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2020 České republiky budou vyhlášeny 7. dubna 2021. Vítěz z České republiky se v červnu 2021 zúčastní celosvětového finále, kde bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

sinfin.digital