Finanční „antivirus“ umí na účtu najít předražené platby a ušetřit až 30 tisíc ročně. Podnikatelé Paták s Vršeckým představují nový startup

Partnerská spolupráce

Až 30 tisíc korun ročně zaplatí Češi za předražené pojištění, telefonní tarify nebo dodávky energií. Najít a nahradit tyto platby levnějšími tarify přichází nový finanční „antivirus“ Patron GO z dílny Lukáše Vršeckého a Jiřího Patáka.

Podle dostupných průzkumů se Češi nezajímají o své finance – jen 37 procent lidí ví, kolik a za co konkrétně jejich domácnost každý měsíc zaplatí. „Lidé financím nerozumí a ani rozumět nechtějí. Nabídka na trhu je široká a často i záměrně velmi komplikovaná. Mnoho Čechů má pak problémy se v ní orientovat,“ uvádí Jiří Paták, spoluzakladatel projektu finančního antiviru Patron GO. „Výsledkem je 25 až 35 miliard korun ročně, které Čechům z účtů doslova zmizí.“

Paták, který osm let vedl srovnávací službu ChytryHonza.cz proto ve spolupráci s podnikatelem Lukášem Vršeckým přichází s novou službou, která pomůže lidem tyto peníze ušetřit. Jde o aplikace Patron GO, která po instalaci na mobilní telefon naskenuje platby a majiteli vypíše, za co všechno by mohl platit méně. V první fázi se zaměřuje na oblast financí, energií a telekomunikačních služeb, časem její autoři plánují rozšíření i na další služby a nákupy.

Podle Patáka je hlavní přidanou hodnotou jednoduchost použití – systém najde předražené platby na několik kliknutí. „Pandemie zvýšila neochotu lidí chodit na pobočky a osobně řešit nastavení služeb, on-line srovnávače zase mnohdy vyžadují vyplnění sáhodlouhých formulářů. Jedna instituce, která by uměla vše vyřešit na jednom místě, navíc doteď neexistovala,“ říká Lukáš Vršecký, CEO finančního antiviru Patron GO.

Jak finanční antivirus Patron GO funguje?

• Nainstalujete si finanční antivirus Patron GO do svého mobilního telefonu.

• Propojíte aplikaci se svým bankovním účtem, aby mohla analyzovat platby.

• Patron GO vyhledá na vašem účtu „finanční viry“ a upozorní vás na ně.

• Sami se rozhodnete, zda daný vir chcete vyřešit.

• U jednodušších služeb odstraníte viry sami, u těch složitějších se propojíte se specialistou přímo v aplikaci skrze chat.

Patron GO vždy garantuje jednu z následujících možností:

• Zaplatíte za stejnou službu méně.

• Za stejné peníze dostanete lepší službu.

• Získáte lepší službu, za kterou budete dokonce platit méně.

Antivirus Patron GO funguje na principu pasivního náhledu na bankovní účet, kde pomocí speciálního algoritmu identifikuje předražené, ale zároveň i nebezpečné transakce, typicky rychlé půjčky. Hlídá tak finanční zdraví komplexně, identifikované platby pak označí jako viry a majitele účtu na ně upozorní.

„Finanční antivirus Patron GO je pasivním nástrojem, nemá tedy žádnou možnost na účet vstoupit či s ním manipulovat. Ostatně stejně jako jiné finanční služby a instituce, je i tato služba licencovaná a kontrolovaná,“ upřesňuje Lukáš Vršecký.

Pokud bude uživatel aplikace chtít své finanční „viry“ odstranit, u jednodušších služeb mu bude stačit pár kliků. V případě složitějších záležitostí, jako je třeba pojištění, pak bude propojen se specialistou přímo v aplikaci. Ten mu doporučí službu, která bude srovnatelná a přitom levnější než ta stávající. Zároveň může pomoci najít takovou službu, která bude nejen stát méně, ale bude svým rozsahem výhodnější. Uživatel přitom vše vyřeší on-line ve svém mobilu.

„Aplikace přináší další výhodu – lidé nebudou vystaveni nežádoucím marketingovým nabídkám či dokonce prodeji. Našim cílem je totiž opravdu jen lépe nastavit Čechům platby,“ dodává Lukáš Vršecký. Od samotného startu je více než 100 expertů připraveno uživatelům aplikace Patron GO pomáhat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

sinfin.digital