JCDecaux dluží peníze za pronájem reklamních ploch na letišti. Prozradila to Schillerová, letiště informace odmítalo

urm

Společnost JCDecaux skutečně dluží peníze za pronájem reklamních ploch na pražském letišti. Ve Sněmovně při interpelacích to uvedla ministryně financí Alena Schillerová. „Dovoluji si k vašim dotazům sdělit, že společnost JCDecaux je v prodlení s částí platby u akciové společnosti Letiště Praha za rok 2020 a současně požádala o poskytnutí slevy v důsledku probíhající pandemie,“ řekla Schillerová v odpovědi na dotaz sociálnědemokratického poslance Antonína Staňka.

Letiště Praha pronajímá JCDecaux vnitřní plochy, přičemž loni mělo takto získat 62 milionů korun a letos by to mělo být až 74 milionů korun. Firma nicméně odmítá, že by cokoliv dlužila, přestože to tvrdí Schillerová, přičemž ministerstvo financí, které vede, letiště vlastní.

„Společnost JCDecaux chce ubezpečit paní ministryni, všechny klienty i veřejnost, že za rok 2020 i za všechny předchozí roky řádně uhradila nájemné podle smlouvy v plné výši,“ citovala ČTK mediálního zástupce firmy Jiřího Chvojku.

Potvrdit, že reklamní společnost za plochy dluží, dosud nechtělo ani samotné Letiště Praha. V minulosti to odmítalo s tím, že jde o obchodní tajemství.

sinfin.digital