Jeho součástky jsou snad v každém letadle. EY Podnikatelem roku Ústeckého kraje je Vlastimil Sedláček

HalfPageAd-1

Info.cz

20. 02. 2020 • 16:27

Společnost EY za podpory hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2019 Ústeckého kraje. Stal se jím Vlastimil Sedláček, majitel a předseda představenstva společnosti Seko Aerospace. Firma je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců součástek pro letecké motory a parní turbíny, který spolupracuje se všemi klíčovými globálními výrobci letadel, leteckých motorů a elektrárenských turbín.

Mobile-rectangle-3

Nezávislá porota ocenila u Vlastimila Sedláčka výrazného podnikatelského ducha, odvahu, otevřenost inovacím a také přístup ke společenské odpovědnosti. „Velice děkuji za důvěru, ocenění si velmi vážím. Jsem velice rád, že za 27 let jsme vybudovali mezinárodní rodinnou firmu, založenou na high-tech výrobcích, která má pobočky od Brazílie k Indii. Dnes téměř v každém dopravním letadle naleznete naše díly a stejně tak v každé energetické turbíně po celém světě,“ sdělil své první dojmy vítěz.

„Velmi mě těší, že se letos porota rozhodla udělit krajský titul v Ústeckém kraji právě Vlastimilu Sedláčkovi. Pan Sedláček je celoživotní inovátor a skvělý technik v jedné osobě. Jeho podnikatelský duch, vytrvalost i odvaha překonávat překážky jsou inspirací pro všechny generace,“ uvedla Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Věřím, že úspěšní podnikatelé přispívají k ekonomickému růstu každého regionu. Ústecký kraj patří mezi ty, které se mohou pyšnit kvalitními firmami vybudovanými velmi schopnými lidmi. Uvědomuji si, že v začátcích podnikání mohou nastat neočekávané komplikace související mimo jiné s nedostatkem financí, Ústecký kraj se proto snaží začínající podnikatele podporovat a také motivovat pomocí dotací. Jsem rád, že za své úsilí mohou být oceněni titulem EY Podnikatel roku Ústeckého kraje,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2019 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 3. března 2020. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2020 v Monte Carlu. INFO.CZ je mediálním partnerem soutěže v Česku.

Vlastimil Sedláček

Otec Vlastimila Sedláčka byl extrémně podnikavý člověk a skvělý technik. Své dva syny odmalička denně bral do dílny a vymýšlel jim práci. Tenkrát to rád neměl, ale zpětně je Sedláček otci vděčný a bere ho jako svůj vzor. Ukázalo se, že technické nadání i činorodost zdědil, takže jakmile to po revoluci bylo možné, začal podnikat. Procestoval Evropu, sehnal si unikátní nadčasový obráběcí stroj a v roce 1991 v Lounech založil společnost SEKO. Ač měl tenkrát dva malé syny, zastavil kvůli podnikání dům i garáž. První roky byly složité. Vstával denně ve tři ráno a neúnavně objížděl potenciální partnery po celé zemi. Kromě financí neměl ani zaměstnance, takže zapojil oba sotva náctileté syny. S nadsázkou říká, že mladší z nich se tehdy stal nejmladším operátorem v republice. Prvních zhruba 14 let firma rostla pomalu, poté se růst zrychlil a v posledních letech obrat rostl každý rok asi o pětinu. V roce 2018 dosáhl téměř 800 milionů korun. Oba Sedláčkovi synové jsou ve firmě dodnes. Jeden je ředitelem závodu, druhý obchodníkem. Zapojila se i dcera, která pracuje v HR. SEKO má dnes přes 600 zaměstnanců. Kromě tří míst v České republice má pobočky a kanceláře v Indii, Itálii, Německu a Brazílii. Na tamním trhu je Sedláček jedním z nejúspěšnějších českých podnikatelů vůbec. SEKO se zaměřuje na energetický a letecký průmysl a zabývá se především výrobou klíčových součástek pro motory letadel a parní turbíny. V obou odvětvích patří mezi světovou špičku. Spolupracuje se všemi klíčovými globálními výrobci letadel, leteckých motorů a elektrárenských turbín. Součástky od Sedláčkovy společnosti najdeme v 97 procentech nově vyrobených letadel a ve stovkách turbín po celém světě.
 

SDÍLET

Billboard-bottom-1