Kellner spojil síly s Tykačem, společně chtějí získat Plzeňský Prazdroj

Neojbohatší Čech Petr Kellner a uhlobaron Pavel Tykač chtějí společně získat Plzeňský Prazdroj a další středoevropské pivovary, jejich cena se může vyšplhat až k 200 miliardám korun. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny

Nabídku na prodej Plzeňského Prazdroje a dalších středoevropskýh pivovarů, kterých se zbavuje skupina SAB Miller, podala PPF Petra Kellnera společně s uhlobaronem a majitelem společnosti Czech Coal Pavlem Tykačem. "Většinu peněz má poskytnout Kellner a jeho PPF, Tykač by měl mít minoritní podíl," citují Hospodářské noviny důvěryhodný zdroj. 

AB InBev se v loňském roce dohodl na převzetí SABMilleru, a upevnil si tím pozici největšího výrobce piva na světě. Evropské regulační úřady však transakci podmínily tím, že skupina prodá aktivity SABMilleru v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

Kromě Plzeňského Prazdroje zahrnují prodávaná aktiva polské značky Tyskie a Lech, slovenský Topvar, maďarský Dreher a rumunský Ursus. Celková hodnota prodávaných značek se podle dřívějších odhadů pohybuje mezi pěti a sedmi miliardami eur (135 až 189 miliard Kč). První kolo nabídek společnost AB InBev podle zdrojů již uzavřela.

Kellner s Tykačem v případě úspěchu údajně počítají s tím, že skupinu pivovarů rozdělí a postupně rozprodají. "Je pravděpodobné, že ve střednědobém horizontu si aktiva této investice rozdělí, i to, že skupinu po částech rozprodají," citují HN anonymní zdroj.

 

 

 

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital