Krach FTX otřásl trhem. Ostatní kryptoburzy ujišťují klienty o své finanční stabilitě

Pád burzy FTX, která v závěru minulého týdne skončila v insolvenčním řízení, má dopad i na další firmy podnikající v oblasti kryptoměn. Spekulace o svém finančním zdraví musela o víkendu vyvracet další známá burza Crypto.com. Klienty o své stabilitě ujišťovala i Coinbase, taktéž jeden z významných hráčů v oblasti obchodování s digitálními aktivy. Ve výsledku by však mohlo mít dění okolo FTX na kryptoměnový trh kladný vliv.

Klienti kryptoměnové směnárny Crypto.com registrované v Singapuru o víkendu ve větším množství stahovali své peníze a digitální aktiva. Jejich obavy vzbudilo upozornění některých uživatelů na Twitteru o neobvyklých transakcích v celkové hodnotě okolo 400 milionů dolarů, které se uskutečnily už v říjnu. Údaje o převodech lze vyčíst z veřejně dostupných zápisů na blockchainu, tedy v decentralizované databázi uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů.

Vzhledem ke krachu FTX jsou individuální klienti i institucionální hráči citlivější na negativní zprávy. Situaci navíc patrně zhoršil šéf největší burzy Binance Čchang-pcheng Čao, když ve svém příspěvku na Twitteru uvedl, že podezřelý převod ze strany Crypto.com je „jasnou známkou problémů“.

sinfin.digital