Křetínský postaví u stadionu Sparty na Letné velký hotel. Přestaví i sparťanskou jižní tribunu

Hned vedle fotbalového stadionu na Letenské pláni vznikne hotel, který bude provozovat mezinárodní řetězec. Po dokončení této části projektu čeká zásadní proměna také jižní tribunu Sparty. Informuje o tom server E15.

Po několika letech příprav jsou na světě detaily developerského projektu v Praze na Letné, který tam chystá miliardář Daniel Křetínský. Hned vedle stadionu fotbalového klubu AC Sparta Praha, který Křetínský vlastní (stejně jako Czech News Center, vydavatele tohoto webu), vyroste Hotel Letná. Bude mít 485 pokojů a 1400 lůžek. Zahrne i kongresové centrum.

Radnice Holešovic projekt vítá. „Jedná se o složité území mezi silnicí, stadionem, železniční tratí a výjezdem z tunelu Blanka. Naše komise rozvoje je s investorem ve stálém kontaktu a podařilo se najít společnou řeč. Jak je nyní projekt navrhován, je pro naši komisi rozvoje přijatelné,“ sdělil starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Němci jsou rasisté, muslimům se mstí, bude se tam válčit, varuje Václav Cílek

Původní projekt byl mnohem větší. Počítal s vybudováním obchodní části. Následně ale developer plán přepracoval do současné menší podoby. Kromě hotelu a kongresových prostor v něm budou víceúčelové sály, restaurace, bary, bufety, velká wellness zóna a plavecký bazén. V plánu je také intenzivní spolupráce s fotbalovým klubem AC Sparta Praha, který má v sousedící Generali aréně domovské působiště.

Celý článek si přečtěte na webu E15.

SDÍLET
sinfin.digital