Miliardář Petr Otava čeká, že letošní rok bude mimořádně silný a úspěšný, dařilo se mu i loni

urm

Některým velkým průmyslovým podnikům se loni mimořádně dařilo a letos čekají ještě lepší vývoj. Platí to i o skupině MTX Group miliardáře Petra Otavy. Ta dnes oznámila, že její EBITDA loni skončila v zisku 1,5 miliardy korun při tržbách 36,5 miliardy korun. I MTX Group se musela potýkat s výpadky výroby, ale ty se jí rychle podařilo nahradit jiným sortimentem.

„Výpadek v automotive a ocelářství byl v přidané hodnotě kompenzován dodávkami na trh flexibilních obalů pro potravinářství a farmacii.“ řekl Otava, který je nejen majitelem MTX Group, ale rovněž jejím šéfem. K solidnímu zisku skupiny přispělo i dokončení akvizice 100procentního podílu ve společnosti Strojmetal Aluminium Forging, jejíž vliv do hospodaření skupiny se v plné síle projeví až v letošním roce.

Podle Otavy situace na trhu naznačuje, že rok 2021 bude velmi silný, což potvrzuje nebývale vysoká úroveň hodnoty nových kontraktů a objednávek všech společností ve skupině. „Naše společnosti jsou velmi významné v místech svého působení nejen z pohledu zaměstnanosti, ale také působení v místních komunitách, proto nadále chceme v této oblasti působit a platí, že naší prioritou je podpora vzdělávání. Velmi úspěšně se nám daří snižovat uhlíkovou stopu našich výrob díky investicím do nových technologií, které činily v minulé roce více než 1mld korun, a také zkracování dodavatelských řetězců a zpracování čím dál sofistikovanějších výrobků,“ dodal Otava.

sinfin.digital