Nákupy online: Během karantény se cashback a slevy hodí dvojnásob

Reklama

Kamenné obchody jsou až na výjimky zavřené. Kam obrátit, potřebujete-li více než léky a jídlo? Přece na internet! E-shopy jsou záchranou třeba v případě elektroniky. Mají stále otevřeno, a navíc skýtají možnost jednoduchého ušetření díky cashbacku.

V době, kdy jsou kvůli pandemii koronaviru zavřené skoro všechny tradiční obchody, je nakupování po internetu spása. Je obdivuhodné, když si někdo vystačí jen se základními potřebami, nemá ale smysl zbytečně strádat. Typickým sortimentem, který koupíte snadno online, jsou spotřebiče a elektronika. Hodit se může notebook pro práci z domova, nebo set-top box, aby vás uprostřed karantény nepřekvapilo nové vysílání DVB-T2.

Dezinfekce a improvizované výdejny

V provozu jsou všechny velké e-shopy. Zavedly také bezpečností opatření, aby svým zákazníkům zajistili maximální bezpečí. Například Datart doplil požadavky státu ještě pravidelným dezinfikováním všech provozů i zásilkových automobilů. A v podobném duchu fungují i konkurenční obchody. Lidé, kteří si nechtějí nechat objednávku doručit domů, mohou využít osobní odběr. Obchody proměnily dočasně své prodejny na výdejny zboží koupeného online. Výjimkou není ani prodejce Applu Smarty se svojí pobočkou v Praze.

Když se rozhodnete nakoupit online, počítejte s tím, že vyřízení objednávky potrvá trochu déle. Bezpečnostní opatření se totiž podepsala na vnitřním fungování e-shopů. Obchody musí například omezit počty zaměstnanců v provozech, aby se vyhnuly nebezpečně velkým skupinám lidí. Na druhou stranu mají internetové nákupy jednu velkou výhodu. Můžete na nich ušetřit díky cashbacku.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital