Nákupy online: Během karantény se cashback a slevy hodí dvojnásob

 FOTO: Tipli

Reklama

01. 03. 2020 • 01:00

Kamenné obchody jsou až na výjimky zavřené. Kam obrátit, potřebujete-li více než léky a jídlo? Přece na internet! E-shopy jsou záchranou třeba v případě elektroniky. Mají stále otevřeno, a navíc skýtají možnost jednoduchého ušetření díky cashbacku.

V době, kdy jsou kvůli pandemii koronaviru zavřené skoro všechny tradiční obchody, je nakupování po internetu spása. Je obdivuhodné, když si někdo vystačí jen se základními potřebami, nemá ale smysl zbytečně strádat. Typickým sortimentem, který koupíte snadno online, jsou spotřebiče a elektronika. Hodit se může notebook pro práci z domova, nebo set-top box, aby vás uprostřed karantény nepřekvapilo nové vysílání DVB-T2.

Dezinfekce a improvizované výdejny

V provozu jsou všechny velké e-shopy. Zavedly také bezpečností opatření, aby svým zákazníkům zajistili maximální bezpečí. Například Datart doplil požadavky státu ještě pravidelným dezinfikováním všech provozů i zásilkových automobilů. A v podobném duchu fungují i konkurenční obchody. Lidé, kteří si nechtějí nechat objednávku doručit domů, mohou využít osobní odběr. Obchody proměnily dočasně své prodejny na výdejny zboží koupeného online. Výjimkou není ani prodejce Applu Smarty se svojí pobočkou v Praze.

Když se rozhodnete nakoupit online, počítejte s tím, že vyřízení objednávky potrvá trochu déle. Bezpečnostní opatření se totiž podepsala na vnitřním fungování e-shopů. Obchody musí například omezit počty zaměstnanců v provozech, aby se vyhnuly nebezpečně velkým skupinám lidí. Na druhou stranu mají internetové nákupy jednu velkou výhodu. Můžete na nich ušetřit díky cashbacku.

Nákupy online: Během karantény se cashback a slevy hodí dvojnásob

Ušetřete online díky cashbacku Tipli

Stačí navštívit cashbackový portál a do e-shopu se přesměrovat z něj. Web vás přesměruje přímo do e-shopu, kde nakoupíte i zaplatíte, jak jste zvyklí. Díky souborům cookies ale cashbackový portál pozná, kolik jste zaplatili, a jako odměnu za nákup vám vrátí několik procent z této ceny zpět. Musíte se na takovém webu akorát zaregistrovat, aby bylo jasné, komu peníze vrátit. Např. na Tipli.cz je ovšem i registrace zdarma.

Nechte si za nákup zaplatit

Tipli totiž vydělává jinak. Funguje pro partnery jako zprostředkovatel zákazníků. Za každý nákup, který Tipli „dohodí“, dostane provizi. A o tu se pak podělí s vámi, protože vy jste ti, kdo mu k těm penězům pomohli. Např. za nákup na Okay elektro vám Tipli vrátí až 3 %.

A když už je řeč o úsporách, hodí se i klasické slevy (i když ty na rozdíl od cashbacku nejsou k dispozici kdykoliv). Další alternativou mohou být slevové kupony nebo jiné mimořádné nabídky. Přijdou vhod, zejména když si nemůžete výrobek osobně prohlédnout. V nejhranějším případě ale nezapomínejte ani na právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dní a možnost zboží vrátit.

 

 

SDÍLET