Přelomová dohoda Strnadova CSG s Rheinmetallem může zastínit i Pandury. Němci jsou favorité na modernizaci české armády

Velmi úspěšný příběh, který představuje nákup obrněných vozidel Pandur, by se mohl brzy zopakovat. Auditorská společnost EY před několika dny uvedla, že každá investovaná koruna do nákupu Pandurů se vrátila třikrát. Skončila pak především ve strojírenských podnicích a jen potvrdila, že obranný průmysl patří k těm s nejvyšší přidanou hodnotou. Pandury v současnosti vyrábí a servisuje kopřivnická Tatra s řadou domácích dodavatelů. Již brzy by ovšem do Moravskoslezského kraje mohla zamířit zakázka ještě mnohem větší.

Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada podepsala memorandum o porozumění v oblasti taktických vojenských vozidel s německým zbrojařským kolosem Rheinmetall. Ten se uchází se svým vozidlem Lynx o zakázku na modernizaci bojových vozidel pěchoty české armády. Se stejnou nabídkou přitom Rheinmetall uspěl například i v Maďarsku a podle informací INFO.CZ patří k jasným favoritům také v Česku.

Jeho velkou výhodou je značná podpora německé vlády, přičemž Německo je vůbec nejdůležitějším obchodním partnerem Česka. Dá se očekávat, že Rheinmetall bude schopen nabídnout třeba výrazně výhodnější financování než jeho konkurence. V zákulisí se přitom hovoří až o desetiletém odkladu splátek, přičemž armáda má na tento nákup vyčleněno zhruba 50 miliard korun.

Investice do armádních zakázek se vyplácí. Pandury „udělají“ z jedné koruny tři

sinfin.digital