Sdružení: Stát odstranil legální billboard, vyhazuje peníze daňových poplatníků

Svaz provozovatelů venkovní reklamy se ostře ohradil proti odstranění billboardu, které dnes provedlo Ředitelství silnic a dálnic na dálnici D1. Vzhledem k tomu, že billboard poutal na nedalekou provozovnu, je podle právníků zcela legální. 

Jde o panel, který má nájemní smlouvu, povolení a propaguje provozovnu vzdálenou do 200 metrů. Podle zákona o pozemních komunikacích toto "reklamní zařízení" může existovat i po 1. září 2017. Vlastník billboardu již vyzval ŘSD a ministerstvo dopravy k jeho vrácení na původní místo a uvedení do původního stavu.

„Stalo se přesně to, před čím jsme varovali. Prezident SPVR Marek Pavlas na dvou schůzkách s ministrem dopravy Danem Ťokem deklaroval ochotu Svazu pomoci s identifikací jednotlivých reklamních zařízení právě proto, aby nedošlo k nevratným škodám. Ministr to však odmítl s tím, že sami nejlépe vědí, která zařízen mohou odstranit. A výsledkem je, že ŘSD znehodnotilo legální reklamní zařízení propagující provozovnu, opatřené bezpečnostními prvky a s platnou nájemní smlouvou se státem“, říká Lukáš Váňa, tiskový mluvčí Svazu provozovatelů venkovní reklamy.

„Například jen v roce 2016 náš Svaz poslal na Ministerstvo dopravy celkem 101 podnětů na nelegální reklamy podél dálnic. Do dnešního dne jsme na tyto podněty neobdrželi ani jednu odpověď. Ministerstvo dopravy tak za peníze daňových poplatníků likviduje legální billboardy, zatímco stovky nelegálních nechává nadále bez povšimnutí. Jinými slovy, pan ministr Ťok se cíleně zaměřil na šikanování pouze jednoho provozovatele reklam a jeho zařízení likviduje bez ohledu na to, že se jedná o legální billboard. A pro takový postup máme velmi obtížně jiné vysvětlení, než se jedná o nějakou formu konkurenčního boje“, pokračuje Lukáš Váňa, tiskový mluvčí Svazu provozovatelů venkovní reklamy.

SDÍLET
sinfin.digital