Senzace! Na bydlení si půjčíte zdarma

Prezentace klienta

Sehnat levné bydlení je v současné době vcelku problém. Ceny nemovitostí i v roce 2020 stále stoupají, ale díky koronaviru svítá naděje. Možná se blížíme chvíli, kdy půjčky na bydlení budou nejlevnější za dlouhou historii.

Chcete bydlet ve vlastním, pořídit bydlení dětem nebo dokonce investiční byt? Odrazuje vás ale šílený úrok? Tak zbystřete! Zákeřná epidemie koronaviru ohrožující naše zdraví může mít alespoň příznivý vliv pro naše peněženky. Půjčka na bydlení totiž právě teď může být nejlevnější za poslední roky.

Úrokové sazby jdou dolů

Půjčka na bydlení se v loňském roce dala pořídit s úroky okolo 3 %. To v konečném důsledku navýší finální cenu za nemovitost klidně i o statisíce korun. Ke konci loňského roku se sice situace mírně zlepšila, ale v lednu 2020 šly úrokové sazby zase nahoru. Pak propukla koronavirová krize. Lidé nevěděli a neví, co bude dál, nastaly obavy o práci, o schopnost splácení půjček. Banky přestaly mít tolik zájemců o hypotéky a půjčka na bydlení začala zlevňovat.

Půjčka na bydlení, kdy jindy než teď?

Banky tlačí úroky na bydlení dolů. Od začátku roku klesl úrok na hypotéce u většiny bank o jedno procento. Půjčka na bydlení tak může u některé banky mít úrokovou sazbu až neuvěřitelných 1,5 %. Tento opravdu nízký úrok samozřejmě s sebou nese mnoho podmínek. Faktem je, že většina bank má při hypotéce 80 % z ceny nemovitosti úrok okolo 2 %. 

Experti však v souvislosti s ekonomickou situací vzniklou kvůli epidemii koronaviru předpovídají stálý pokles a je prý možné, že úrok okolo 1,5 % bude za nějakou dobou realitou u všech bank. Takže pokud si počkáte, možná seženete půjčku na bydlení ještě levněji, snad nejlevněji v historii.

Kde půjčují na bydlení nejlevněji?

Pokud se vám nechce obcházet všechny banky a ptát se, jaké má jejich půjčka na bydlení úroky, vyzkoušejte internetové srovnávače. Srovnávače pomocí vašich údajů nutných k výpočtu hypotéky anonymně vyhledají a porovnají finanční produkty a nabídnou vám ta nejzajímavější řešení. 

Faktem ale zůstává, že každá půjčka na bydlení se posuzuje individuálně a do banky nebo hypotečního centra stejně budete muset ve finále zajít. Je však možné, že se vám podaří domluvit ještě výhodnější cenu a sehnat tak půjčku na bydlení za historicky nejnižší cenu, tedy téměř zadarmo.

sinfin.digital