Smlouva s Kapschem platí. Antimonopolní úřad zamítl stížnost SkyTollu

Slovenský výběrčí mýta SkyToll si u Úřadu pro ochranu veřejné soutěže stěžoval na tříleté prodloužení smlouvy s Kapschem, která se vztahuje na výběr mýtného po skončení letošního roku. 

Firma poukazovala na to, že smlouvu zadalo ministerstvo dopravy bez výběrového řízení a požadovala zákaz jejího plnění.

To ale dnes úřad zamítl s tím, že na výběru mýta existuje veřejný zájem. Ten spočívá v udržitelném rozsahu provozu tranzitní dopravy a zároveň v zachování nepřetržitého výběru mýtného ve výši osmi až deseti miliard korun, uvedl antimonopolní úřad v prvoinstančním rozhodnutí. 

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital