Stávka pilotů Lufthansy nekončí. Dopad má i na Česko

Stávka pilotů německého dopravce se protáhne i na sobotu, cestující tak musejí opět počítat s komplikacemi. Společnost nabídla svým zaměstnancům nový návrh smlouvy, zohledňující požadované navýšení mezd, piloti ani tentokrát na nabídku nepřistoupili.

Sobota bude už čtvrtým dnem v řadě, kdy stávkují piloti německé letecké společnosti Lufthansa. Těm se nelíbí, jakým způsobem v současnosti rostou jejich mzdy a požadují po společnosti navýšení stávajících hodnot.

Vedení Lufthansy v pátek navrhlo svým zaměstnancům každoroční růst o 4,4 % ve dvoufázovém vyrovnání v průběhu roku 2018. Kromě toho by se pilotům dostalo jednorázového příplatku za uplynulé období, kdy byl růst mezd tříprocentní. Společnost by jim vyplatila 1,8 násobku měsíčního platu, což v některých případech činí až 24 tisíc euro.

Stávkující strana považuje tuto nabídku za nedostatečnou a bude v protestu pokračovat i nadále. Oproti předchozím dnům se tentokrát stávka dotkne především dálkových letů. V neděli stroje s ohledem na cestující opět vzlétnou, není ovšem jisté, zda tomu tak bude i další dny.

Jen v pátek musela Lufthansa kvůli stávce svých zaměstnanců zrušit 830 letů. Čechů se dotklo zrušení letů především na lince do Frankfurtu, kde se rušily čtyři páry spojů a potom také na trase do Mnichova, kde nezvlétly dva lety. Podle údajů společnosti se přerušení provozu v pátek dotklo celosvětově více než sta tisíc pasažérů německých aerolinií. 

SDÍLET
sinfin.digital