Strojmetal posiluje svou pozici na trhu podvozkových dílů pro prémiové značky

Strojmetal Aluminium Forging a.s. (SAF) patřící do skupiny MTX Group Petra Otavy, který je třetím největším výrobcem kovaných podvozkových dílů z hliníkových slitin na světě, získal v roce 2020 nové zakázky v objemu přesahující 150 mil. EUR (přes 4 mld. korun) pro další prémiové výrobce automobilů v Evropě i Spojených státech. V důsledku toho modifikoval svoji výrobní strategii a bude významně akcelerovat nové investice do kovárenských a obráběcích kapacit v hodnotě 1,3 mld. Kč.

Modifikace strategie v praxi znamená, že SAF upouští od výroby polotovarů pro kovárnu, a bude rozvíjet kapacity kovárenské, obráběcí a montážní i v závodě v Bruntále. Polotovary pro výkovky bude jako doposud nakupovat od osvědčených dodavatelů v ČR a v zahraničí.

„Jsem velmi rád, že se nám povedlo získat nové projekty u nových zákazníků, což v kombinaci s vysokou poptávkou stávajících zákazníků znamená, že musíme směřovat výrobní strategii v našem závodě v Bruntálu. Vzhledem k vysoké potřebě kovaných podvozkových dílů budeme investovat do dalších kovárenských linek a kapacit obránění. Instalace obráběcích center začne již v polovině tohoto roku a příprava stávající haly na instalaci kovárenských kapacit bude zahájena koncem tohoto roku,“ říká výkonný ředitel Ing. Miroslav Záhorec.

O společnosti Strojmetal Aluminium Forging

Společnost Strojmetal Aluminium Forging (SAF) sídlí v Kamenici u Prahy. Její historie sahá až do roku 1822, kdy zde Josef Ringhoffer vybudoval měděnou huť. V roce 1940 byla rozšířena výroba o kování hliníkových slitin. V současné době se zde z hliníku a speciálních hliníkových slitin vyrábí kované podvozkové díly do osobních automobilů předních světových značek s nejvyššími nároky na pevnost a životnost. Dále nabízí řešení na míru v dekorativní a průmyslové oblasti. SAF má vlastní vývoj a aplikovaný výzkum, oddělení konstrukce, diagnostické centrum a v areálu provozuje i centrum vývoje supravodivých materiálů. Společnost je od roku 2020 součástí průmyslového holdingu MTX Group.

sinfin.digital