Titul EY Podnikatele roku Olomouckého kraje získala Petra Pohořská ze společnosti ABO valve

HalfPageAd-1

Info.cz

13. 02. 2020 • 20:30

Poradenská společnost EY pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a ve spolupráci s Olomouckým krajem vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2019 Olomouckého kraje. Nezávislá porota ocenila podnikatelské úspěchy Petry Pohořské, spolumajitelky a provozní ředitelky společnosti ABO valve, které udělila v letošním ročníku ocenění nejlepšího EY Podnikatele roku v Olomouckém kraji. Společnost vyrábí průmyslové armatury a specializuje se na takzvané motýlkové klapky. Klienti z největších zemí světa, jako jsou Čína nebo Rusko, si oblíbili evropský design a vysokou kvalitu olomoucké firmy za přiměřenou cenu. Export nyní pro firmu představuje 85 procent obratu.

Mobile-rectangle-3

Nezávislá porota, jíž předsedala Radka Prokopová ze společnosti Alca plast, která se svým manželem Františkem Fabičovicem obdržela v loňském ročníku celostátní titul EY Podnikatel roku 2018 České republiky, ocenila u Petry Pohořské vytrvalost a odvahu, s jakou se vrhla na navázání obchodních partnerství napříč kontinenty, a také oddanost k rodinné firmě a úctu otci, který stál u zrodu úspěšného byznysu.

„Protože jsme rodinná firma, toto ocenění patří nám všem. Chtěla bych zde vzkázat podnikatelům, aby se nebáli do této soutěže přihlásit, protože účast v ní je velmi inspirující. Ráda bych taky povzbudila zde přítomné podnikatele, aby se nebáli se svou podnikatelskou myšlenkou vstoupit na zahraniční trhy a expandovat. Myslím si, že jednou z těch důležitých věcí, které vedou k úspěchu, je mít vizi, cílevědomost jít si za svým a odvahu tuto vizi zrealizovat,“ uvedla první dojmy z vítězství Petra Pohořská spolumajitelka společnosti ABO valve.

„V tuzemsku podnikatelé často obtížně hledají svého nástupce v první podnikatelské generaci a mě nesmírně těší, že Petra Pohořská svým příkladem inspiruje ostatní, jak může úspěšné zapojení druhé generace do podnikání fungovat. Porota velmi ocenila Petřinu houževnatost, pracovitost i odhodlání, s nímž se prosadila v technickém oboru, kde ženy často nevidíme. Držím Petře palce i v celorepublikovém klání, jehož výsledky se dozvíme 3. března při slavnostním galavečeru na pražském Žofíně,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Protože jsem také podnikal, vím, že bouřky se v podnikání objevují se stejnou prudkostí a nevypočitatelností jako na skutečné obloze. Je složité předpovídat, jak se budou chovat zákazníci, a ještě obtížnější je najít skulinku na trhu, která by nebyla obsazená. Podnikání se tak stává stále těžší a zároveň s tím roste i prestiž soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2019 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 3. března 2020 v Praze. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále soutěže, které se uskuteční v červnu 2020 v Monte Carlu a zabojuje o titul EY Světový podnikatel roku. INFO.CZ je mediálním partnerem soutěže v Česku.

Profil vítěze: Petra Pohořská – ABO valve

Podnikatelský příběh Petry Pohořské začal netradičně na druhém konci světa, v Singapuru. S manželem se tam přestěhovali z Londýna, kde před lety oba pracovali. Petřin manžel získal práci v singapurské pobočce svého zaměstnavatele, ona chtěla zkusit štěstí až na místě. Po několika měsících neúspěšného hledání se po konzultaci s rodinou rozhodla pro odvážný krok – v roce 2013 v Singapuru otevřela pobočku rodinné strojírenské firmy ABO valve, kterou v Olomouci dvacet let předtím založil její otec. Společnost se věnuje výrobě průmyslových armatur a specializuje se na tzv. motýlkové klapky. S minimálními technickými znalostmi a zkušenostmi Petra neúnavně objížděla potenciální zákazníky a snažila se jim prodat výhody produktů vyráběných v České republice. K malým obchodům po nějaké době přibyli velcí zákazníci se zajímavými projekty a singapurské pobočce se začalo dařit. Po návratu domů se Petra Pohořská stala spolumajitelkou a provozní ředitelkou celé společnosti.

SDÍLET

Billboard-bottom-1