Trump pomohl dostat bitcoin zpět nad čtyři tisíce dolarů, měna se však může znovu rozdělit

Cena kryptoměny bitcoin v posledních dnech opět strmě roste, a znovu tak překonala pomyslnou hranici čtyř tisíc dolarů. Na hodnotě narůstá na pozadí geopolitického napětí mezi USA a Severní Koreou a na Blízkém východě, objevují se však náznaky, že bitcoin letos již podruhé čeká rozdělení na dvě samostatné měny. 

Ještě před několika lety se investoři v dobách zvýšené nejistoty na trhu obraceli téměř výhradně ke zlatu, nyní ale již mají alternativu. Mohou se totiž vsadit na svět kryptoměn, kterému vládne bitcoin. To se podle všeho děje i nyní, a transparentní a decentralizovaná měna se tak po krátkém období nedávných poklesů, které následovaly po restriktivních opatřeních čínské vlády, opět navrací k růstu. Ve čtvrtek se jeden bitcoin obchodoval za 4200 dolarů.

Válka o peníze: Babiš a novinářka Uhlová se kvůli práci v drůbežárně osočují ze lži, hrozí žaloby

Bitcoinu nyní v jeho zhodnocování pomáhá napětí mezi Severní Koreou a USA, které si prostřednictvím médií přeměřují své jaderné arzenály, měně v růstu pomohly i výroky šéfa australské divize investiční banky Morgan Stanley Jamese Gormana. Ten uvedl, že celý svět kryptoměn je rozhodně více než pouhým výstřelkem a že bitcoin mírně podporuje. 

To byl mnohem pozitivnější komentář, než jaký kryptoměně uštědřil výkonný ředitel banky JP Morgan a legenda Wall Streetu Jamie Dimon. Ten před dvěma týdny prohlásil, že podle něj jsou kryptoměny ještě větší bublina, než byly v 17. století cibule nizozemských tulipánů a že by vyhodil každého svého zaměstnance, který by s touto měnou obchodoval.

Server Business Insider ve čtvrtek rovněž informoval, že by se v brzké době opět mohlo schylovat k dalšímu dělení bitcoinu, spekuluje se o vzniku měny bitcoin gold, která by se měla vyznačovat vyšší rychlostí transakcí. Na počátku srpna se bitcoin dělil poprvé, když vzniknul takzvaný bitcoin cash.

Cena bitcoinu od začátku letošního roku vzrostla již o 322 procent.

SDÍLET
sinfin.digital