Většinu požadavků lze v Raiffeisenbank vyřídit online. Platí to i pro firmy

Komerční článek

Zatímco ještě několik let zpátky jste si v online bankovnictví maximálně prohlédli stav účtu a poslali platbu, dnes je toho jen málo, co v něm udělat nelze. A to platí jak pro osobní, tak i pro firemní online bankovnictví.

Pro mobilní a internetové bankovnictví obecně platí, že díky němu máte přístup ke svým penězům kdykoliv a odkudkoliv. Přehledně na jednom místě najdete všechny své produkty a díky směrnici PSD2 lze propojit i účty v jiných bankách. Na jedné straně je maximální zabezpečení vašich financí, na straně druhé jednoduché přihlašování a potvrzování transakcí.

Pro firmy je zase výhodou automatizované propojení s účetním (ERP) systémem nebo změna kontaktních údajů bez nutnosti návštěvy pobočky. V online firemním bankovnictví je možné podávat žádosti o čerpání úvěrových produktů nebo vystavování bankovních záruk. Rozhraním API lze bezpečně propojit banku s účetním systémem a stahovat tak transakční historii nebo importovat hromadné platby. Díky okamžitým platbám lze zase hradit do banky, která službu podporuje, v řádech vteřin a výrazně tak zrychlit platební styk.

Jaroslav Kravčenko, ředitel online bankovnictví Raiffeisenbank

„Čerpání úvěrových produktů a bankovních garancí je u nás možné v jedné aplikaci, zatímco některé banky na to mají často separátní platformu,“ říká Jaroslav Kravčenko, ředitel online bankovnictví Raiffeisenbank. „Podobně je tomu i u přihlašování do internetového bankovnictví, které probíhá v součinnosti s tím mobilním pomocí biometriky, na což jiné banky mají většinou dvě další aplikace,” doplňuje.

Dalšími výhodami firemního online bankovnictví jsou autorizace plateb, správa veškerých platebních karet nebo přehledné zobrazení až 19 měnových složek vedených k jednomu číslu účtu. V případě potřeby je společnostem navíc na telefonu k dispozici vyškolený personal banky, který kdykoliv poradí.

Raiffeisenbank je svým vyspělým firemním online bankovnictvím pověstná. Potvrdila to i v listopadu na soutěži CEE SME Banking Awards 2021, která vyhodnocuje více než 90 funkcí dostupných pro klienty malých a středních podniků v kanálu online bankovnictví, když zvítězila v kategorii „online banking“.

Více informací o firemním bankovnictví naleznete na rb.cz/firmy.

sinfin.digital