Volný trh jako záruka kybernetické bezpečnosti

Prezentace klienta

Kybernetická bezpečnost sítí nové generace je pro Českou republiku prioritou. Cesta k ní by mohla vést skrze implementaci nejnovějších standardů, objektivní testování a certifikace. Jakékoliv omezení hospodářské soutěže ve snaze zvýšit bezpečnost bezdrátových mobilních sítí je nejen neúčinné, ale nese s sebou vážné překážky do budoucna, jako jsou zpomalení inovací, nárůst cen či snížení ekonomického rozvoje. Naopak kroky jako zapojení všech subjektů do implementace technologií a otevřená komunikace i spolupráce mohou kybernetickou bezpečnost značně posílit.

Technologická společnost Huawei v tomto případě dokáže přispět dlouhodobými zkušenostmi a špičkovou expertizou. Za svoji 30 letou historii nedošlo v souvislosti s používám technologií Huawei k žádnému kyberbezpečnostímu incidentu. Na semináři o kybernetické bezpečnosti 5G sítí pořádaném Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) za účasti zástupců státních úřadů, jako jsou Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) nebo Český telekomunikační úřad (ČTÚ), soukromého sektoru reprezentujícího operátory i zástupci technologických firem zazněly i další klíčové informace.

„My věříme, že volný trh, konkurence, možnost zvolit si operátora, dodavatele technologií, schopnost zajistit a zajišťovat kybernetickou bezpečnost jsou klíčové v celém systému,“ říká Pavel Košek, ředitel korporátní komunikace Huawei a dodává: „Volná soutež je důležitá, protože z ní těží zejména operátoři, tedy poskytovatelé služeb a jejich zákazníci. Pokud by byla jakýmkoliv způsobem volná soutěž omezena, tak by to znamenalo růst nákladů a to by mohlo znamenat případně také růst cen pro koncové zákazníky.“

sinfin.digital