Změna v létání. Aerolinky ruší bezplatná příruční zavazadla

Info.cz

Ve snaze vydělat více peněz přistupují americké aerolinky United Airlines k opatření, které se zákazníkům líbit nebude. Zavádějí v ekonomické třídě další omezení na velikost zavazadel. U Ameriky by to navíc skončit nemuselo. 

V ekonomické třídě si nově budou moci zákazníci United Airlines vzít bezplatně pouze jedno zavazadlo, vejít se navíc musí pod sedadlo. V ceně nejlevnější letenky už příruční kufry nebudou. Za všechno větší než je kabelka či batůžek si bude muset zákazník připlatit.

Aerolinky očekávají, že jim opatření zvedne tržby o 4,8 miliardy dolarů. Předpokládají, že především manažeři si za příruční zavazadlo (a další služby) připlatí. Pro cestovatele to není dobrá zpráva. Je navíc pravděpodobné, že k podobným opatřením přistoupí i další firmy.

Aerolinky po celém světě se totiž snaží snižovat váhu nákladu. Čím těžší letadlo je, tím více musí zaplatit za palivo. Problémem ale zdaleka není jen hmotnost zavazadel, lidé totiž stále přibývají na objemu. Například firma Samoa Air zavedla takzvanou tlustou daň. Zákazníci s nadváhou platí více. 

sinfin.digital