3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

U hradeckého soudu bude ve čtvrtek pokračovat proces s Lukášem Nečesaným. Toho dříve soudce poslal za vraždu kadeřnice na 13 let do vězení, Nejvyšší soud však rozsudek zrušil a hradeckému soudu znovu vrátil k projednání. Česká společnost Liftago plánuje expanzi do zahraničí. Impulzem k tomu je finanční injekce firmy Incomming Ventures v objemu několika milionů korun. Cílové trhy společnost neuvedla. Co dalšího se dnes děje v České republice?

U hradeckého soudu bude pokračovat proces s Nečesaným

U Krajského soudu v Hradci Králové bude pokračovat jednání v případu Lukáše Nečesaného, který čelí obžalobě z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku v roce 2013. Hlavní náplní dnešního jednání by měly být výslechy svědků. Jednání je nařízeno i na pátek, vyhlášení rozhodnutí se však neočekává. Nečesaný vinu odmítá. Hradecký soud začal případ opět projednávat 6. září, předtím byl Nečesaný za pokus o vraždu kadeřnice pravomocně odsouzený k 13 letům vězení. Verdikt však zrušil Nejvyšší soud, který hradeckému soudu vytkl, že v kauze selektivně hodnotil důkazy, přehlížel vážné pochybnosti a nerespektoval dřívější pokyny. 

Třešničky Babišovy vlády. KSČM si po volbách může diktovat, opoziční pohodlí je jí ale přednější

Liftago se chystá na expanzi do zahraničí

Česká technologická společnost Liftago, zabývající se zprostředkováním taxislužby, plánuje expanzi do zahraničí. Umožnit ji má mimo jiné investice společnosti Incomming Ventures Michala Mičky ve výši několika desítek milionů korun. Nový investor si touto injekcí v Liftagu zajistil větší než desetiprocentní podíl, řekl spoluzakladatel Liftaga Ondřej Krátký. Liftago v současnosti spojuje zákazníky a profesionální šoféry taxi v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Mobilní aplikaci má staženo na půl milionu zákazníků. 

„Blokáda bude, za každou cenu.“ Taxikáři se kvůli Uberu rozhodli sabotovat dopravu v Praze

V Praze se dnes uskuteční premiéra nové verze muzikálu Iago

V pražském Divadle Hybernia se dnes uskuteční premiéra nové verze muzikálu Janka Ledeckého Iago. Pražská premiéra byla původně stanovena na 13. února 2014, producentům však vypadl hlavní partner. Dílo pak uvedli v Bratislavě, kde se hraje dodnes. Pražské představení se s bratislavským bude shodovat pouze ve výpravě. Režisérem představení je americký choreograf Robert Johanson. Ledecký si do titulní role jako svoji alternaci vybral Petra Vondráčka. Role Othella se ujme slovenský zpěvák vítěz Česko Slovenské Superstar Lukáš Adamec, Dominika Richterová se přestaví v roli Desdemony. 

Prosím Nohavicu, aby odmítl vyznamenání od Zemana. Zmanipulovali ho komunisti, říká Kroupa

 

SDÍLET
sinfin.digital