3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

O den dříve začínají volby do Poslanecké sněmovny pro české občany žijící na americkém kontinentu. Voliče v Česku čekají večer dvě závěrečné televizní debaty. Pražští zastupitelé budou jednat o dostavbě městského okruhu. Co důležitého z domova byste dnes měli vědět?

Češi v zahraničí mohou volit již dnes

Volby českých poslanců začnou kvůli časovému posunu už dnes na americkém kontinentu. Jako první budou mít možnost volit Češi na zastupitelských úřadech v Brazílii a Argentině, a to od 19:00 SELČ. O hodinu později se začne volit na Kubě a na východním pobřeží Spojených států a Kanady. Volební místnosti v Americe budou otevřeny dnes od 14:00 do 21:00 místního času a ve stejném časovém rozmezí ještě v pátek 25. října. Ve zbytku světa se bude hlasovat stejně jako v Česku.

Jít do vlády s Babišem může být v zájmu Česka, říká ekonom Jan Švejnar

Televize odvysílají závěrečné debaty, jednu bude řešit soud

Poslední příležitost přesvědčit nerozhodnuté voliče vpředvečer prvního dne voleb dostanou na televizních obrazovkách lídři stran s největším potenciálem podle průzkumů. Desítka lídrů dostala pozvání do debaty České televize, která začíná ve 21:30. Předcházet jí bude duel Andreje Babiše (ANO) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD) na Nově. Pořadem soukromé televize se bude dopoledne zabývat pražský městský soud. Piráti chtějí žalobou duelu zabránit, stanice by podle nich měla poskytnout prostor i zástupcům dalších stran.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Praha bude jednat o dostavbě okruhu

Pražští zastupitelé se sejdou na mimořádném jednání k dostavbě vnitřního dopravního okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol. Jednání si vyžádaly opoziční TOP 09, ODS a Nezávislí, podle kterých spory uvnitř koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) ohrožují dostavbu vnějšího i vnitřního městského okruhu. Poslední mimořádné zastupitelstvo k tomuto tématu se konalo koncem září, opozici se však nepodařilo prosadit schválení programu jednání. ODS chce rovněž navrhnout odvolání radní Jany Plamínkové (STAN/Trojkoalice).

SDÍLET
sinfin.digital