Absurdní případ teriéra, který na dva týdny uvízl v liščí noře, řešila i policie. Majitelku psa někdo udal

HalfPageAd-1

lup

01. 08. 2017 • 21:22

Netradiční případ psa, který strávil polovinu července uvězněný v liščí noře ve Skalanech u Všeně, poutal ve velkém pozornost Čechů. Mnozí z nich děkovali hasičům, kteří se dva týdny snažili originálními metodami zvíře vylákat ven, a další neskrývali nadšeni, když se psa podařilo zachránit. Našel se ale i člověk, který měl potřebu zapojit do celé záležitosti policii. Ta zjistila, že za teriérovo věznění ve skalní spáře jeho majitelka skutečně nemůže, uvedl server iDnes.cz.

Mobile-rectangle-3

Hasiči na malého psa zkoušeli všechno. Ven se ho snažili vylákat na pach hárající feny i mrtvou slepici, ovšem neúspěšně. Zvíře se nakonec dostalo ven po 17 dnech náhodou a svépomocí. Někdo ovšem pojal podezření...

„Přijali jsme oznámení od jednoho občana, který se domníval, že za uváznutí psa pod zemí nesla odpovědnost majitelka,“ řekl pro iDnes.cz policejní velitel Milan Drahoňovský. Server připomíná, že pokud by pes pobíhal po lese bez vodítka, hrozil by ženě trest za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání.

Celou situaci dávali majitelce za vinu i někteří uživatelé sociálních sítí. Policie, teď zjistila, že jejich pohotová starost byla opravdu zbytečná. „Žena šla do lesa u Klecan se psem na borůvky a měla ho na vodítku. Border teriér však najednou zavětřil lišku. Ovládly ho pudy, vytrhl se z karabinky na vodítku a hnal se za liškou do nory,“ vysvětlila policie.

„Příčinou dlouhého uvěznění psa pod zemí byla tedy vadná karabinka, nikoliv majitelka zvířete. Případ jsme proto odložili,“ uzavírá policie a odmítá podezření starostlivého občana. Jak iDnes připomíná, majitelka se tak vyhne placení nákladů na nekolikadenní zásah hasičů.

Podívejte se na záchranu psa na fotografiích:

SDÍLET

Billboard-bottom-1