Advokátka, která hájila muslimku v šátku, čelí drsným hrozbám. Tohle jsem nezažila ani při obraně otcovrahů a pedofilů, přiznává

Advokátka, která zastupovala mladou Somálku v soudu kvůli zákazu hidžábu na střední zdravotnické škole, čelí zlobě a kritice. Zaútočila na ni totiž Facebooková skupina „Naštvané matky“. A to příspěvkem, který skupina sdílela svým 33 tisícům odběratelům. Zveřejnily v něm fotku advokátky, která dle nich svou klientku podporovala v nesmyslné žalobě. Advokátka si ale podle svých slov nechce lámat hlavu s někým, kdo se utápí ve vlastní nenávisti. Informoval o tom Blesk.cz.

„Takto vypadá tvář advokátky, která aktivně podporuje islamizaci,“ píší Naštvané matky v příspěvku na sociální síti Facebook. Podle skupiny není možné, aby Somálka, která se soudila se školou o možnost účastnit se výuky v hidžábu, „vyvolala sama od sebe soudní spor“, a to „bez znalosti češtiny“.

Muslimský šátek jako symbol zla. INFO.CZ mezi Čechy, které neviditelná hrozba rozpaluje doběla

Skupina v příspěvku tak vyjádřila doměnku, že za žalobou stojí nejmenované neziskové organizace a aktivisté, „kteří jsou hlavními hybateli evropské islamizace“. „Advokátka nezastupuje žalovanou stranu, ale stranu, která vyvolává spor, prolamující naše běžná pravidla,“ stojí dále v příspěvku.

Somálská studentka požadovala soudní cestou omluvu a 60 tisíc navrch za to, že jí škola zakázala nosit pokrývku muslimských žen hidžáb. Tento týden však soud zamítl i její odvolání a spor opět prohrála.

Z Mnichova zmizely mešity. Muslimům nikdo nedá pronájem, musí se modlit v kostelech a hospodách

Mezitím se však rozdmýchala silná kritika samotné advokátky. Netrvalo dlouho a lidé začali v komentářích sdílet i kontakt na právničku a její advokátní kancelář. „Vyhodit z advokátní komory. A to okamžitě. Než nadělá větší zlo, aby se zviditelnila,“ napsal například jeden z diskutujících.

Samotná právnička uvádí, že se s odporem již setkala. Nikdy ale nezažila takto přímý útok na svou osobu. „Paradoxně jsme se v kanceláři nesetkali s takovým odporem, ani když jsme zastupovali sympatizanty nacismu, otcovrahy či osoby zneužívající děti,“ řekla k tomu advokátka pro Blesk.cz s tím, že nošení šátku proti tomu není takovým přečinem.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz.

I tebe si kúpím! Nova a Prima jako služky Babiše proti České televizi. Komentář Zdeňka Šarapatky

SDÍLET
sinfin.digital