Albert zvýší mzdy zaměstnancům. Tamní podmínky kritizovala i novinářka, která tam pracovala v utajení

Info.cz, abe

Zaměstnanci Alberta si polepší. Vedení se dohodlo se zástupci odborů, že od ledna navýší mzdy v průměru o 20 procent. Společnost, která byla nedávno kvůli reportáži Saši Uhlové o špatných pracovních podmínkách pod palbou kritiky a patří mezi nejhůře platící řetězce, letos zvedla prodavačům odměny už dvakrát.

K navýšení má dojít od ledna příštího roku. Přidáno dostanou pokladní, skladníci, řezníci, zelináři i pekaři. „K dohodě o navýšení mezd došlo po několika jednáních s vedením společnosti a zástupců odborových organizací. Garantováno je minimálně 7 % do základní mzdy provozních zaměstnanců“, potvrzuje předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová.

Sedmiprocentní navýšení by mělo doprovázet ještě další přidávání, které bude v návaznosti na výsledek ročního zhodnocení. V průměru by se tak dle společnosti měly od ledna mzdy zvyšovat o 20 procent v průměru. Společnost chce své zaměstnance odměnit i na Vánoce.

3667331:article:true:true:true

Všichni provozní zaměstnanci dostanou mimořádnou odměnu ve formě jednorázové poukázky na nákup v hodnotě 1 200 korun. „Jedná se o poděkování všem kolegům za dobrou práci v předvánočních měsících, které jsou v obchodě mimořádně náročné. Tou hlavní zprávou je navýšení mezd od následujícího roku,“ říká personální ředitel společnosti Albert Ctirad Nedbálek.

Češi mohou o voličské průkazy žádat už nyní. Na úřad ani nemusí osobně

Na Albert se v minulosti opakovaně snášela kritika za příliš nízké mzdy. Do vyjednávání se po boku odborů koncem loňského roku zapojil dokonce i premiér Bohuslav Sobotka. Odboráři tehdy upozorňovali, že odměny v Albertu se pohybují kolem 12 až 14 tisíc. Konkurenční řetězec Lidl přitom od letošního března svým pokladním zvýšil razantně mzdy, které dosahovaly v průměru 23 333 korun.

Na nevyhovující pracovní podmínky v Albertu upozornila před několika týdny novinářka Saša Uhlová, která se v obchodním řetězci nechala zaměstnat. Zdůrazňovala hlavně nedodržování přestávek a časté přesčasy. Společnost to odnesla mnoha rozezlenými reakcemi zákazníků, které zaplavily její sociální sítě.

3667332:article:true:true:true

Nemocnice jim udělala ze života peklo. Uběhlo deset let od záměny miminek v třebíčské porodnici

Podle informací Albertu investuje firma příští rok do mezd navíc více než půl miliardy korun, které půjdou na pokrytí zvýšených mzdových nákladů pro zaměstnance v prodejnách. Těch provozuje Albert více než tři stovky po celé České republice a pracuje v nich na různé pracovní úvazky přibližně sedmnáct tisíc lidí.

SDÍLET
sinfin.digital