Architektonické lahůdky na jednom místě. Co na vás čeká v Galerii Mánes?

Daniel Novák

18. 09. 2018 • 21:49

V pražské Galerii Mánes se v rámci festivalu architektury a urbanismu Architecture Week představují nové projekty na výstavbu celých nových čtvrtí i skvosty prvorepublikové výstavby. Cílem výstavy je představit sto let československé a pražské architektury. Samostatně se na výstavbě představují současné developerské projekty z Prahy a Bratislavy.

„Pojali jsme letošní ročník festivalu Architecture Week jako součást oslav stého výročí vzniku Československé republiky,“ řekl ředitel festivalu Petr Ivanov.

Z pražských záměrů se představuje například projekt skupiny Penta na zástavbu kolem Masarykova nádraží, stejně jako výstavba na pozemcích kolem Smíchovského nádraží v režii společnosti Sekyra Group a dalších investorů. Skupina KKCG představuje svůj projekt Top rezidence Pomezí, který buduje v Praze 5.

Prostor v expozici mají též projekty největšího pražského stavitele bytů Central Group. „Naší snahou je zde vytvořit unikátní projekt, který by se mohl stát novým milníkem soudobé české architektury. A to i za cenu vynaložení vysokých finančních nákladů na přípravu nového projektu a odložením výstavby o mnoho let,“ sdělil majitel Central Group Dušan Kunovský.  

Pokračování textu a galerie na E15 >>>

SDÍLET