Blíží se bílá zima, advent přinese sníh

ČTK

Příští týden nás ještě čeká teplejší počasí bez větších srážek. Na začátku adventu se ale ochladí a na horách začne sněžit. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Pro nadcházející týden meteorologové předpovídají průměrné denní teploty kolem osmi stupňů Celsia. Z hlediska srážek půjde o nejsušší týden z celého sledovaného období. V týdnu po první adventní neděli, která připadá na 27. listopad, klesnou průměrné teploty zhruba na tři stupně nad nulou. A po Mikuláši budou ještě o stupeň nižší. Kromě ochlazení advent přinese také nadprůměrné množství srážek. „Vzhledem k předpokládaným teplotám by měl na horách během první poloviny prosince přibývat sníh,“ uvedli meteorologové.

Průměrná teplota pro období od 21. listopadu do 18. prosince je 0,8 stupně Celsia nad nulou a průměrný objem srážek 41 milimetrů, tedy 41 litrů na metr čtvereční. Nejchladnější byl rok 1998, kdy průměrná teplota v daném období dosahovala minus tří stupňů. Naopak nejteplejší byl rok 2006 s průměrem 5,6 stupně.

sinfin.digital