Blokáda sněmovny prolomena. Babiš ale zapomíná, komu je vlastně odpovědný

Vládní koalici se s podporou komunistů podařilo prolomit opoziční obstrukce a prohlasovat daňový balíček. Následně poslanci schválili navýšení rodičovského příspěvku. Dění ve Sněmovně svým typickým způsobem okomentoval pro Novinky.cz premiér Andrej Babiš, který bezděčně přiznal, že ani po šesti letech v politice nepochopil, komu že je vláda v parlamentarismu, jakým Česká republika ještě pořád je, odpovědná.

„Už dvě hodiny tady nepracuju, já už sem ani chodit nebudu. Je to skandál, nemůžu pracovat. Lidi, co tady sedí, taky nemohou pracovat. Nemůžu tady sedět a poslouchat ty nesmysly,“ řekl premiér na adresu dolní komory. Co na tom, že do sněmovny beztak příliš nechodí, neobhajuje před poslanci svou práci, nevede politickou debatu s kritiky, de facto chod dolní komory ignoruje. V tomto ohledu patří v řadě polistopadových premiérů mezi „premianty“. A nic na tom nemění, že chce schválit klouzavý mandát, nejspíš kvůli tomu, aby do sněmovny nemusel chodit už vůbec.

Ve vztahu k voličům ale Babiš dělá tak jako skoro vždycky to nejlepší, co za dané situace může a z čeho nejvíc získá. Protože co si asi o nasazení poslanců pomyslí kdokoli, kdo musí chodit do práce a na směny, po nocích nebo o víkendech odvádět kvalitní výkon. Z večerních zpráv se pak dozví, že poslanci už několik dnů v podstatě nic nedělají, respektive – z pohledu diváka – marní čas čtením několikahodinových projevů a obstrukcemi.

Skandál v Rakousku. V dětských domovech roky týrali i šestileté, teď dostanou obří odškodné

sinfin.digital