Brutální vražda: Žena zbila čerstvě porozenou dceru a hodila ji do koše na prádlo. Holčička v noci zemřela

ČTK, raz

15. 08. 2017 • 14:50

Plzeňská krajská policie obvinila z vraždy 20letou ženu. Minulou neděli chtěla utajit porod. Žena si zavolala o pomoc záchranou službu kvůli gynekologickýcm potížím. Holčičku schovala před lékaři v prádelním koši, ale ta ještě stejnou noc zemřela ve fakultní nemocnici. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

„V neděli odpoledne jsme obdrželi od zdravotnické záchranné služby informaci, že v Plzni na Doubravce zdravotníci zasahují v bytě u ženy, která evidentně porodila, i přestože to popírala. Ženu převezli na ošetření do nemocnice," uvedla. Mezitím policisté vyjeli okamžitě na místo. Začali zjišťovat veškeré okolnosti případu a nalezli zraněného novorozence v koši na prádlo. Okamžitě mu poskytli první pomoc a přivolali lékaře, kteří ho převezli do nemocnice. „Dítě mělo závažná poranění hlavy a těla. Narozená holčička, bohužel, i přes veškerou péči lékařů, ještě tu noc zraněním podlehla," dodala.

Mladá žena podle policie své těhotenství před všemi tajila, a protože věděla, že dítě nechce, rozhodla se pro domácí porod. Novorozenec byl podle lékařů klinicky donošený. „Chvíli po porodu způsobila dítěti rozsáhlá zranění a schovala ho do prádelního koše. Nechtěla, aby někdo věděl, že rodila. Vyrušili ji známí, kteří vešli do bytu, a když viděli, že žena krvácí, zavolali lékaře," uvedla mluvčí.

Kriminalisté provedli veškeré potřebné úkony, vyslechli svědky a zajistili stopy. V pondělí ve večerních hodinách ženu obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby. V současné chvíli je žena v policejní cele. Může být potrestána odnětím svobody na 15 až 20 let nebo výjimečným trestem.

„Žena volala v neděli 16:45, že má gynekologické potíže, ale že těhotná není. Posádka bez lékaře hned zjistila, že to není pravda. Zavolali doktora a policejní hlídku. Ta za 20 minut na náš dispečink volala, že dítě našli živé v prádelním koši," uvedl v neděli mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha. Ženu odvezla sanitka na gynekologicko-porodnickou kliniku. Po nalezení novorozence byla na místo povolána velká sanitka s inkubátorem. „Holčička musela být napojena na umělou plicní ventilaci a ve velice vážném stavu byla předána přímo do péče lékařů neonatologické JIP," dodal mluvčí.

SDÍLET