Celebrity vstupují do kampaně: ODS má Dejdara, ANO Vondráčkovou. Kdo bude další?

Do horké fáze předvolební kampaně se už tradičně zapojují i známé tváře. Některé strany už jména prozradily – jiné prý o možné podpoře stále vyjednávají. ODS na talkshow s Petrem Fialou doprovází po jižní Moravě herec a moderátor Martin Dejdar. Už v březnu se k podpoře hnutí ANO, ale i prezidenta Miloše Zemana přihlásila zpěvačka Helena Vondráčková s manželem. Podle odborníka ale vliv známých osobností na voliče těsně před volbami slábne.

Po vzoru knihy od A do Z, která vznikla řazením slov podle abecedy, která mají vystihnout život a pocity šéfa ODS, vyráží Petr Fiala s kůži na trh. Slova jako Alkohol, Bond, Demokracie, Hospoda nebo Láska a Ženy bude lidem po svém, stejně jako v knize, vysvětlovat v rámci talkshow při deseti zastávkách na jižní Moravě. Diskuse prý budou nepolitické a bez prvoplánové agitky.

Pokud se Zeman v krajích setkává s voliči, je to kampaň, říká šéf úřadu, který dohlíží na volby

A od „A do Z“ se prý lidem vyzpovídá i herec Martin Dejdar. Právě toho lídr jihomoravské kandidátky a předseda ODS Petr Fiala přemluvil, aby mu pomohl zapůsobit na voliče. Do voleb tak vstupují i známé tváře. Opět.

„Vážím si ho jako vynikajícího herce, který hrál mj. v řadě filmů a seriálů se závažnými společenskými tématy, vzpomeňme třeba jen Zdivočelou zemi. Vážím si ho ale i jako člověka s pevnými názory,“ nešetří superlativy na adresu Dejdara šéf ODS Petr Fiala. Společně se po jižní Moravě rozjedou 12. září.

Takovou volební kampaň jsme ještě nezažili. Všichni do sebe navzájem kopou, zlobí Kuberu

Podle našich informací Dejdar s Fialou o spolupráci nejdříve nějakou dobu diskutovali. Nakonec ale herec kývnul a před volbami tak vznikne nový tandem. Bavič popsal Blesk.cz své důvody - tím hlavním je pýr strach z návratu komunistů k moci.

Pokračování článku si přečtěte na webu Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital