Celebrity vstupují do kampaně: ODS má Dejdara, ANO Vondráčkovou. Kdo bude další?

Blesk.cz

02. 09. 2017 • 15:53

Do horké fáze předvolební kampaně se už tradičně zapojují i známé tváře. Některé strany už jména prozradily – jiné prý o možné podpoře stále vyjednávají. ODS na talkshow s Petrem Fialou doprovází po jižní Moravě herec a moderátor Martin Dejdar. Už v březnu se k podpoře hnutí ANO, ale i prezidenta Miloše Zemana přihlásila zpěvačka Helena Vondráčková s manželem. Podle odborníka ale vliv známých osobností na voliče těsně před volbami slábne.

Po vzoru knihy od A do Z, která vznikla řazením slov podle abecedy, která mají vystihnout život a pocity šéfa ODS, vyráží Petr Fiala s kůži na trh. Slova jako Alkohol, Bond, Demokracie, Hospoda nebo Láska a Ženy bude lidem po svém, stejně jako v knize, vysvětlovat v rámci talkshow při deseti zastávkách na jižní Moravě. Diskuse prý budou nepolitické a bez prvoplánové agitky.

A od „A do Z“ se prý lidem vyzpovídá i herec Martin Dejdar. Právě toho lídr jihomoravské kandidátky a předseda ODS Petr Fiala přemluvil, aby mu pomohl zapůsobit na voliče. Do voleb tak vstupují i známé tváře. Opět.

„Vážím si ho jako vynikajícího herce, který hrál mj. v řadě filmů a seriálů se závažnými společenskými tématy, vzpomeňme třeba jen Zdivočelou zemi. Vážím si ho ale i jako člověka s pevnými názory,“ nešetří superlativy na adresu Dejdara šéf ODS Petr Fiala. Společně se po jižní Moravě rozjedou 12. září.

Podle našich informací Dejdar s Fialou o spolupráci nejdříve nějakou dobu diskutovali. Nakonec ale herec kývnul a před volbami tak vznikne nový tandem. Bavič popsal Blesk.cz své důvody - tím hlavním je pýr strach z návratu komunistů k moci.

Pokračování článku si přečtěte na webu Blesk.cz.

SDÍLET