Černoch v reklamě znovu budí emoce. Tentokrát na Slovensku

Rozruch na sociálních sítích vyvolala reklama slovenské firmy na sportovní oblečení, pro kterou jako model pózuje muž tmavé pleti. Pod přispěvkem na facebooku se už několik dnů hromadí rasistické komentáře. Firma své rozhodnutí brání a argumentuje tím, že se pohybuje na mezinárodní scéně, nenávistné reakce ji zklamaly. 

„Člověk, který je na naší fotce, je náš dobrý přítel Dennis. Je to Evropan, tak jako ty. Má vysokoškolské vzdělání, postavu, jakou ty nikdy mít nebudeš, doma krásnou ženu (je bílá a je blond). Dennisova fantastická postava a sportovní výsledky byly důvodem, že jsme ho vybrali do našeho týmu," napsal výkonný ředitel slovenské firmy Nebbia Martin Pecko v reakci na rasistické komentáře.

Černošský model z letáku Lidlu znovu na scéně. Jaká značka si ho v Česku vybrala do kampaně?

Někteří uživatele pod reklamou píšou, že si zboží od společnosti už nikdy nekoupí, jiným vadí to, že firma údajně „protěžuje imigranty" nebo že „za starých dobrých časů by byl na prodej on".


To, že by si firma modela vybrala kvůli aféře, která v lednu vznikla kvůli reklamnímu plakátu Lidlu, vedení společnosti odmítá. S osmadvacetiletým Dennisem Johansenem, který se narodil v Keni a který od svých dvou let vyrůstal v Norsku, navíc firma spolupracovala už dříve. Na svých stránkách má jeho fotek víc, některé i déle než rok.

Pecko uvedl, že rasistické komentáře firmu zklamaly. Podnik je na trhu už od roku 1997.

Muslim, který odsuzuje terorismus. Kdo je černošský model z Lidlu?

„Když jsou mezi námi lidé, kteří mají jinou barvu pleti než ty a pracují deset hodin denně, trénují mnohem tvrději než ty a žijí podle pravidel této společnosti, nemáš právo se takto o nich vyjadřovat!!! Rasismus nemá místo ani ve sportu, ani nikde jinde," napsal Pecko.

SDÍLET
sinfin.digital