Češi proti koronaviru: Z obchodů v Británii zmizela mouka a cukr, ale i tak převládá optimismus

V novém seriálu INFO.CZ jsme pro vás na každý den připravili rozhovor s Čechy, kteří zůstali v zahraničí během pandemie koronaviru. Každému jsme položili stejné otázky. Michaela Lukášová přijela do Londýna v listopadu 2009, v plánu měla pobýt v zemi půl roku, chtěla si zlepšit jazyk, vydělat si peníze a poznat jiný život. Dnes, o jedenáct let později, v Londýně vychovává roční dceru Vanesu a poznává metropoli Británie jinak – ulice obvykle rušného velkoměsta jsou kvůli koronaviru prázdné. 

Jak je země, v níž žijete, zasažená nákazou koronavirem? 

Spojené království patří mezi jednu z nejvíce postižených zemí. K dnešnímu dni je potvrzeno okolo 94 000 nakažených lidí, z toho jich přes 12 000 zemřelo. Jsou to děsivá čísla, ale trošku se uklidňuji tím, že je tady vysoká populace.

Jaká jsou v zemi opatření? 

Již tři týdny je vyhlášený zákaz vycházení ven, až na některé výjimky jako například cesta do práce, nákup jídla či léků. A jednou za den můžete na procházku nebo si jít zaběhat do parku. Jsou zrušeny veškeré společenské akce, včetně svateb a křtů. Opatření se ale nevztahuje na pohřby. Zavřené jsou pochopitelně všechny restaurace, bary, školy a hranice.

Češi proti koronaviru: V Dánsku nikdo roušky nenosí, ale obchody tu vykupují také

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital