Češi zadrželi jednoho z nejhledanějších Britů podezřelého z vraždy. Dal jim falešné doklady, pustili ho na kauci

Jeden z nejhledanějších uprchlých Britů, muž podezřelý z vraždy, byl v únoru zadržen v Praze kvůli podezření z poškozování cizí věci a napadení. Propuštěn byl na kauci. České policii se prokázal padělanými doklady a také výrazně změnil vzhled, informovala dnes britská média s odvoláním na londýnskou policii.

Osmadvacetiletý Shane O'Brien je ve své vlasti podezřelý z vraždy muže v nočním klubu, k níž mělo dojít před dvěma lety. Za informace vedoucí k jeho dopadení je ode dneška vypsána odměna ve výši 50.000 liber (téměř 1,5 milionu Kč).

V bytě v centru Prahy se našly chemikálie. Nájemník skončil na psychiatrii, ostatní se museli evakuovat

O'Brien podle vyšetřovatelů 11. října 2015 zabil v baru v západním Londýně nožem jednadvacetiletého Joshe Hansona. Motiv činu zůstává neznámý. Krátce poté odletěl ze země najatým letadlem a skrýval se patrně v Nizozemsku a Dubaji, napsal server Sky News. Používal své italské přezdívky Enzo Mellonceli a Enzo Machado.

Z české policejní fotografie je zřejmé, že si nechal narůst vlasy a vousy a nechal si udělal nové tetování přes záda, které skrylo jeho dřívější tetování nesoucí nápis Shannon 15-04-16.

Zloděj ukradl stokilová kamna přímo z výstavy, drzou krádež zachytily kamery

"Když byl zatčen v Praze, měl u sebe boxerské rukavice," řekl Noel McHugh z londýnské policie a dodal, že hledaný chodívá trénovat. Nové tetování, sova držící lebku, je podle něj tak charakteristické, že by je ostatní boxeři měli poznat. McHugh také vyzval tatéra, který obrázek vytvořil, aby se přihlásil na policii.

SDÍLET
sinfin.digital