Česku nebezpečí nehrozí, ubezpečuje po teroristických útocích z minulého týdne Chovanec

ČTK, abe

Informace ze zahraničí nenaznačují, že by poslední atentáty v Evropě měly souvislost s Českem. Stupeň bezpečnosti se nemění, řekl novinářům ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) během dnešního jednání vlády. Kabinet vyslechl základní informace o situaci po čtvrtečním atentátu v Barceloně z úst šéfů zpravodajských služeb. V úterý se sejde zpravodajská skupina, která vyhodnotí nové informace. Reagovat zřejmě bude i na dnešní incident v jihofrancouzském městě Marseille.

„Nemyslím si, že je třeba zvyšovat bezpečnostní opatření, nic nenaznačuje, že by tam byla vazba na Českou republiku," řekl novinářům Chovanec. Dodal, že ani po úterní schůzce zpravodajské skupiny nečeká žádný zvrat.

Saúdové budují v Evropě hnízdo teroristů, financují nenávistnou formu islámu, říká Láska

Španělská policie pátrá po posledním z 12 podezřelých ze čtvrtečního útoku už několik dní. Přiklání se k tomu, že vůz při útoku v Barceloně řídil 22letý Maročan Younes Abouyaaqoub. Pátrání po něm bylo rozšířeno na další evropské země. Celkem si incidenty v Barceloně a ve městě Cambrils vyžádaly 14 obětí. Přes 120 dalších osob z 35 zemí světa utrpělo zranění. Mrtvé kromě Španělska potvrdily Itálie, USA, Kanada, Belgie a Portugalsko.

Stupně ohrožení terorismem v Evropě

V Marseille dnes dopoledne naboural vůz do dvou zastávek autobusů ve dvou různých částech města. Nejméně jeden člověk zemřel a jeden byl zraněn. Podezřelý pětatřicetiletý řidič byl zatčen.

3614403:article:true:true:true

V Česku platí od loňského března první stupeň ohrožení terorismem, který občany nabádá ke zvýšené bdělosti a představuje nejnižší z možných ohrožení. Vláda ho schválila v reakci na teroristické útoky na bruselském letišti.

SDÍLET
sinfin.digital