Český fotbal hledá hromadu rozhodčích. Přihlásit se může kdokoliv starší 15 let

Fotbal patří spolu s hokejem k nejoblíbenějším sportům v Česku, zoufale se mu ale nedostává rozhodčích. Do ideálního stavu mezi šesti až sedmi tisíci sudími jich chybí více než dva tisíce. Fotbalová asociace České republiky se proto rozhodla odstartovat kampaň, jejímž cílem je oslovit sportovně založené fotbalové nadšence a naverbovat nové rozhodčí.

„Rozhodčí jsou součástí fotbalu, bez nich se fotbal neobjede, bez nich prostě nemůžeme hrát. A v současné době jich máme málo“, uvádí šéf FAČR Martin Malík. „Proto je naším cílem posílit řady rozhodčích a vytvořit novou generaci sudích. Investovat do jejich rozvoje a pomoci jim v jejich postupu v rámci fotbalových soutěží. Hledáme sportovně založené fotbalové nadšence, kteří mají fotbal pod kůží a chtějí být jeho součástí. Pokud nemůžete fotbal z jakýchkoli důvodů hrát, tohle je cesta, jak u něj zůstat,“ dodává předseda největší sportovní asociace v zemi.

Vysočina bez Miloše? Topol Show posílá písničku a odhaluje krásy paní Kláry

Pro rozhodčí jsou také připraveny bonusy v podobě pravidelného vzdělávání, případně zařazení do Akademie rozhodčích a vedení zkušenými instruktory nebo mentory.

Ideální věk pro začínajícího rozhodčího je kolem 20 let, šanci si však může vybojovat každý. Cesta na vrchol není lehká, ale ti nejschopnější mohou každý rok pokročit o soutěž výš a ještě před dovršením třicítky se objevit na listině pro domácí nejvyšší soutěže. Postupná cesta přináší rozhodčím základ pro kvalitní výkony – zkušenost z odřízení mnoha těžkých utkání. Náboru se může zúčastnit kdokoliv starší 15 let přes formulář na webu chcipiskat.cz.

SDÍLET
sinfin.digital