Chce odvrátit pozornost od problémů v ČSSD, kritizuje Babiš Sobotku

ČTK

Info.cz

Premiér Bohuslav Sobotka i ministr vnitra Milan Chovanec mluvili v posledních dnech o možném konci ministra dopravy Dana Ťoka. Ten ale i přes výzvy koaličních partnerů nehodlá rezignovat. Zastal se ho také ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. 

Premiér v pondělí zahájil rozhovory se členy kabinetu schůzkou s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO), kterého v závěru minulého týdne ČSSD silně kritizovala.

Sobotka zdůvodňuje schůzky se členy vlády snahou o větší dynamiku kabinetu v posledním roce před volbami. Sobotnímu Právu řekl, že by uvažoval o Ťokově výměně, kdyby mohl dělat revizi i u členů vlády z ANO a KDU-ČSL. „Máme pocit, že tato aktivita má odvrátit pozornost od problémů, které jsou uvnitř ČSSD," řekl v pondělí na ministerstvu dopravy novinářům Babiš.

Premiér Sobotka v pátek oznámil, že navrhne výměnu v čele dvou resortů ČSSD. Nahradí ministra zdravotnictví a ministra pro lidská práva. Babiš dnes uvedl, že noví navrhovaní šéfové resortů Miloslav Ludvík a Jan Chvojka (oba ČSSD) mají Sobotkovi pomoci „koupit si" některé regiony. „Já jako předseda hnutí ANO si takhle nekupuji přízeň krajských organizací, my jsme nominovali ministry podle odbornosti a hodnotíme je podle práce, ne podle výsledků krajských voleb nebo nálady v hnutí," řekl.

sinfin.digital