Čína odmítla vpustit český vládní speciál do svého vzdušného prostoru. Na palubě byl šéf Senátu Štěch

Letecký speciál s předsedou Senátu Milanem Štěchem a delegací českých podnikatelů mířící na návštěvu Jižní Koreje musel o víkendu neplánovaně přistát v Mongolsku. Informaci Radiožurnálu potvrdila ČTK tisková tajemnice Senátu Eva Davidová. K příčinám potíží se nevyjádřila. Let se podle ní zpozdil o sedm hodin, časový plán čtyřdenní návštěvy to ale nenarušilo. Podle Radiožurnálu měl letoun problémy při vstupu do čínského vzdušného prostoru kvůli nesrovnalostem v předložených letových plánech.

„Program návštěvy nebyl nijak ovlivněn, vykryli jsme to časovou rezervou,“ řekla ČTK Davidová. Program zahájili dnes ráno v Soulu.

Čína a Indie válcují v obnovitelných zdrojích zbytek světa. Češi nikoho nezajímají

Podle Radiožurnálu musel český armádní speciál několik desítek minut kroužit nad Mongolskem a pak neplánovaně přistát na letišti v Ulánbátaru. Čína podle pilota armádního speciálu tvrdila, že byly nesrovnalosti v předložených letových plánech.

Štěcha na návštěvě v Jižní Koreji doprovází dvacítka podnikatelů včetně vedení Hospodářské komory, ale také předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, zástupci Technologické agentury, odborů nebo ministerstev.

Česko po vichřici: Tisíce lidí jsou stále bez proudu, někde nejezdí vlaky

Dvoudenní program mají v jihokorejské metropoli a poté navštíví druhé největší jihokorejské město Pusan (Busan). V Soulu se Štěch setká s předsedou parlamentu, premiérem a trojicí ministrů a otevře nové sídlo českého velvyslanectví. Hlavním cílem podnikatelské mise je podle Davidové rozvinutí investičního potenciálu Jižní Koreje, která je nyní čtvrtým největším investorem v Česku. Jihokorejské firmy v ČR vytvořily 12 000 pracovních míst.

SDÍLET
sinfin.digital