Další přísný trest za krádež v nouzovém stavu: Recidivistovi hrozí kvůli vibrátoru osm let za mřížemi

Jan Hrbáček

Soud v Novém Jičíně vzal na konci července do vazby čtyřiatřicetiletého muže, který v době vládou vyhlášeného nouzového stavu kvůli pandemii covid-19 ukradl v drogerii ve Frenštátě pod Radhoštěm vibrátor. Recidivistovi hrozí až osmiletý trest za mřížemi. Za krádež pěti housek v době nouzového stavu v Brně si jiný zloděj odpyká rok a půl za mřížemi, další recidivista pak za krádež vína a salámu přes dva roky. Obhájce podezřelého Lukáš Seibert považuje přístup státu k jeho klientovi za příliš drakonický.

Za krádež vibrátoru čeká čtyřiatřicetiletého Lubomíra Sogela z Kopřivnice nejspíš nepodmíněný trest. Sogel ukradl 6. dubna 2020 v DM drogerii vibrátor značky Durex Play Pure Fantasy za 499 korun. Vibrátor si měl v obchodě strčit do bundy a odejít bez zaplacení. Policie ho následně identifikovala za pomoci bezpečnostních kamer.

Protože Sogel vibrátor ukradl v době vládou vyhlášeného nouzového stavu kvůli pandemii viru covid-19, hrozí mu výjimečný trest. A to v rozmezí dvou až osmi let za mřížemi. Soud v Novém Jičíně podle zjištění České justice dokonce na Sogela kvůli krádeži vibrátoru za necelou „pětistovku“ uvalil vazbu.

Soud pracoval s fakty, že Lubomír Sogel byl v minulosti 23krát soudně trestán, tudíž je recidivistou, a také k tomu, že se nezdržuje v místě trvalého bydliště a nepřebírá si poštu. Státní zástupce Vladimír Řezníček argumentoval mimo jiné tím, Sogel má mimořádné sklony k páchání majetkové trestné činnosti, v opise rejstříku trestů má 23 záznamů a všechny pro majetkovou trestnou činnost. „Rovněž je nezbytné poukázat na poslední odsouzení z 25. 2. 2020 a i přesto, že byl odsouzen v únoru, tak 6. 4. páchá další trestnou činnost. Současně je nezaměstnaný, tudíž zjevně nemá příjem na to, aby hradil své výdaje na obživu,“ uvedl žalobce Řezníček na vazebním zasedání.

Smráká se nad velkou technologickou čtyřkou? Co ukázalo „grilování“ Facebooku a spol.

sinfin.digital