Další srážka vlaků na železnici. Jsou na vině totálně zarostlé koleje?

urm

Tuzemská železnice zažila další vážnou nehodu, při níž se zranily dvě desítky lidí. Osobní vlak na trase Klatovy-Domažlice projel návěstidlo a ve Kdyni narazil do nákladního vlaku ČD Cargo, který jel od Domažlic. Příčina nehody zatím není vyšetřena, spekuluje se také o špatném stavu trati. 

Podle fotografií Správy železnic je zřejmé, že kolejiště kolem místa nehody je silně zarostlé trávou. Vlak se tak možná dostal do skluzu a nemohl zabrzdit. „Většinou máme na místě už jasno, jaká byla příčina, v tomto případě tomu tak není,“ citoval web Zdopravy.cz mluvčího Drážní inspekce Jana Kučeru.

Správa železnic tvrdí, že vegetaci v místě upravila 3. září. Podle přiložených fotek je patrné, že se tak stalo jen na jedné straně. Srážka se odehrála na zcela zarostlé koleji. Správa železnic uvedla, že vlak ve stanici skutečně nezabrzdil a projel návěstidlem, příčinu nehody zatím nechce komentovat. „Odpovědnost za nehodu bude možné určit až po rozboru záznamu elektronického rychloměru a všech dalších souvislostí,“ uvedla v tiskové zprávě.

sinfin.digital