Den ve 30 vteřinách: Manhattanem otřásla exploze, Rusko stahuje vojáky ze Sýrie

ČTK, vkr

Výbuch na Manhattanu. Centrem amerického New Yorku v pondělí otřásl výbuch, při kterém byly zraněny tři osoby i samotný terorista. Trubková bomba podle všeho explodovala předčasně, informovala policie. Ruský prezident Vladimir Putin během své neplánované návštěvě Sýrie oznámil, že Rusko ze země stahuje své vojenské síly. Dodal, že Rusku se společně se syrskými vojáky během posledních let podařilo zničit teroristickou organizaci Islámský stát. Co dalšího se dnes dělo v Česku i za jeho hranicemi?

Autobusovým nádražím v New Yorku otřásl výbuch. Policie zadržela podezřelého

Manhattanem otřásl výbuch. Exploze na autobusovém nádraží v New Yorku si vyžádala několik zraněných, podle policie předčasně explodovala trubková bomba, kterou na sobě měl terorista. Newyorská policie zraněného útočníka zadržela, jeho zdravotní stav, stejně jako stav dalších tří zraněných lidí, podle všeho není vážný. V okolí byly následně uzavřeny tři linky metra a úřady evakuují pasažéry. Nálož vybuchla v podchodu metra pod autobusovým nádražím Port Authority, které je nejrušnějším autobusovým terminálem v USA. Nádraží obsluhuje zejména spojení s obcemi ve státě New Jersey za řekou Hudson a místo je jen čtyři bloky od centrálního manhattanského náměstí Times Square.

Výbuch na Manhattanu byl pokusem o teroristický čin, potvrdily úřady. O další hrozbě nevědí

Vladimir Putin během návštěvy Sýrie oznámil, že Rusko stáhne ze země své vojáky

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil stažení ruských sil ze Sýrie. V zemi zmítané šestiletou občanskou válkou podporovali vojáci Ruska režim syrské hlavy státu Bašára Asada a společně bojovali mimo jiné proti teroristické organizaci Islámský stát. „Ten se nám společnými silami podařilo zničit,“ uvedl Putin po návštěvě na ruské letecké základně v Sýrii Hmímím. Putin veřejně vykonal neohlášenou návštěvu v době, kdy syrská armáda s ruskou leteckou podporou ovládla většinu syrského území.

Putin nečekaně navštívil Sýrii. Oznámil stahování vojsk

Správce zkrachovalé Viktoriagruppe chce od Česka vrátit naftu za miliardu korun

Insolvenční správce zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe Mirko Möllen chce od Česka vrátit naftu za miliardu korun. Ta byla uložena ve skladu v německém Kraillingu a Správa státních hmotných rezerv (SSHR) ji teprve nedávno přivezla s jeho souhlasem do ČR, uvedl předseda SSHR Pavel Švagr. Möllen poslal správě předžalobní výzvu, ve které po Česku požaduje, aby uznalo, že nafta patří jemu jako správci. Lhůtu pro vydání nafty nebo její náhrady stanovil na 27. prosince. "Tato nafta je součástí nouzových zásob a podle zákona o SSHR je ve výlučném vlastnictví České republiky. Řádně jsme za ni zaplatili a můžeme to doložit fakturami," uvedl Švagr.

Válka o českou naftu nekončí. Správce zkrachovalé Viktoriagruppe chce vrátit zásoby za miliardu

Kladenská Poldi skončí v konkurzu. Výroba stojí, zaměstnanci jsou bez platů

Zadlužená kladenská huť Poldi jde do konkurzu. Dlužníkovi se nepodařilo zajistit další financování firmy, výroba podniku už měsíce stojí, a zhruba stovka zbývajících zaměstnanců nedostává výplaty. Usnesení o přeměně reorganizace podniku v konkurz bude vyhlášeno v blízké době, řekla na dnešním jednání u Krajského soudu v Praze soudkyně Jitka Sobková. Podmínkou reorganizace povolené letos na jaře bylo mimo jiné splacení pohledávek, které vznikly v době, než se Poldi dostala do úpadku. Na posledním jednání soudu byla lhůta pro plnění reorganizace prodloužena do dneška. Insolvenční správce Adam Sigmund ale uvedl, že od minulého jednání se nic nezměnilo k lepšímu a reorganizační plán stále není naplňován. Financování se zajistit nepodařilo.

Kladenská Poldi skončí v konkurzu. Výroba stojí, zaměstnanci jsou bez platů

Kalifornii už druhým týdnem trápí rozsáhlé požáry. Desetitisíce lidí jsou bez proudu

Lesní požáry v Kalifornii, které tento stát USA trápí již druhým týdnem, mohou za výpadky elektrické energie pro 90 tisíc lidí. Nezdolný živel zatím zdevastoval přes 930 čtverečních kilometrů krajiny, více, kolik činí rozloha města New York. Plameny rovněž zničily na 800 budov. Největším požárem, který Kalifornii trápí, je Thomas, který zuří v okresech Ventura a Santa Barbara - s ohněm tam bojuje 5800 hasičů. Rozsah škod zatím znám není, hasicí a záchranářské práce ale dosud stály 34 milionů dolarů (738 milionů korun).

Požáry v Kalifornii už zničily větší plochu, než má New York. Desetitisíce lidí jsou bez proudu

Zeman v Lánech zakončil schůzky s kandidáty na ministry. Vládu jmenuje ve středu

Prezident Miloš Zeman dnes přijal na zámku v Lánech kandidáta na ministra školství Roberta Plagu, na schůzku s prezidentem dorazil o hodinu později i kandidát na ministra zemědělství Jiří Milek, kandidát na ministr kultury Ilja Šmíd. Stejně jako s dalšími adepty na ministerská místa v budoucí menšinové vládě Andreje Babiše s nimi Zeman diskutoval o jejich plánech v jednotlivých resortech. Zeman se do dnešního dne v Lánech setkal se šesti adepty na členství v Babišově vládě, kterou se chystá jmenovat tuto středu.

SDÍLET
sinfin.digital