Den ve 30 vteřinách: Pobodaná Češka v Egyptě zemřela, zmizelou Míšu podle policie zabil otčím

ČTK, adk

Češka, kterou předminulý týden pobodal útočník na egyptské pláži, zemřela. Stala se tak čtvrtou obětí terorismu, která pocházela z ČR. Po smrti je podle policie také zmizelá Michaela Muzikářová z Ústecka. Pohřešovanou třináctiletou dívku podle vyšetřovatelů zabil její otčím. Co dalšího důležitého se dnes děje v Česku a ve světě?

Češka pobodaná útočníkem v Egyptě v noci zemřela, je čtvrtou obětí terorismu z ČR

Češka, kterou zranil předminulý týden útočník na pláži v Egyptě, v noci na dnešek zemřela. Je tak čtvrtou obětí terorismu, která pocházela z ČR. Do nemocnice v Káhiře nyní míří soudní lékař, který provede ohledání těla a rozhodne, zda bude provedena pitva v Egyptě. Čeští diplomaté pak zahájí potřebné kroky k repatriaci těla. Náklady na ni pokryje cestovní pojištění. Stav pobodané Češky se zhoršil v pondělí, následně žena upadla do stavu klinické smrti.

Šéf městské policie šlape na strážníky, prý málo pokutují. Buzerovat a kasírovat, smějí se mu lidi

Případ zmizelé Míši: Policie pracuje jen s verzí, že ji zabil přítel matky

Už jen s jednou z původních třech verzí pracuje policie v případu zmizelé Michaely Muzikářové z Ústí nad Labem. Třináctiletou dívku podle vyšetřovatelů unesl a zabil její otčím Otakar S. Ten se koncem ledna oběsil. Server iRozhlas.cz, který informaci přinesl, z policejních materiálů zjistil, že se Otakar S. pokusil už dříve dívku a její matku zabít. Vzhledem k jeho úmrtí policisté nejspíše případ odloží. V pátrání už nyní pokračuje jen zúžený tým.

„Poslední výzva!“ bouchl do stolu eurokomisař. Chce, aby se Češi přihlásili k Evropské unii

Hnutí STAN spustilo po krachu koalice s lidovci vlastní kampaň, lídr bude Farský

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) povede po rozpadu koalice s lidovci do kampaně do sněmovních voleb jako celostátní lídr poslanec a bývalý dlouholetý starosta Semil Jan Farský. Měl by být i v čele pražské kandidátky. Předseda STAN Petr Gazdík by rád kandidoval ve Zlínském kraji. Pozice volebního lídra se vzdal, aby měl více času na práci uvnitř hnutí. STAN půjde do voleb s heslem Odvaha převzít odpovědnost a chtělo by získat minimálně sedm procent hlasů. Na kampaň STAN počítá zatím s 26 miliony korun, ale další peníze by mělo hnutí získat od podporovatelů.

Běžná medicína je neschopná, vyléčí vás pozitivní myšlení a dobré jídlo, tvrdí neuropsychoimunolog

Brusel připustil horší kvalitu potravin v Česku, zákony ale měnit neplánuje

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker nepovažuje problém dvojí kvality potravin za nevýznamný. Na společné tiskové konferenci se slovenským premiérem Robertem Ficem v Bruselu dodal, že komise bude této otázce „věnovat plnou pozornost“. Novou legislativu, která by měla dvojí kvalitě potravin zabránit, v tuto chvíli nepředpokládá. Do budoucna ji však nevylučuje. Praxi, kdy jsou na jednotlivé trhy v rámci unie dodávány produkty pod stejným názvem, ale s odlišným obsahem, kritizují státy visegradské čtyřky.

Renomovaný advokát skočil z okna v centru Prahy. Sehrál zásadní roli v Rathově kauze

Írán úspěšně otestoval nosnou raketu, na které chce do vesmíru vynést satelit

Írán úspěšně otestoval nosnou raketu Simorgh, s jejíž pomocí může do vesmíru vyslat satelit. Raketa je podle státní televize schopna na oběžnou dráhu 500 kilometrů nad zemským povrchem umístit 250 kilogramů vážící satelit. Ačkoli testování přichází ve chvíli, kdy Spojené státy kritizují Írán kvůli jeho balistickému programu, zkouška jako ta dnešní podle agentury AP není v rozporu s jadernou dohodou, kterou Írán v roce 2015 uzavřel se šesti světovými mocnostmi.

Míšu zabil přítel její matky, tělo ukryl mezi Plzní a Ústím, věří policie. Dívkou byl posedlý

V Africe se začaly vyrábět první škodovky, nejdřív v Alžírsku vyjedou Octavie

Automobilka Škoda Auto letos vyrobí v Alžírsku 2100 octavií. Prodej škodovek v zemi by měl vzrůst z loňských 3 tisíc na zhruba 11 tisíc v roce 2020. Firma dnes zahájila výrobu modelu Octavia ve městě Rilízán. Octavia se bude vyrábět ve společném výrobním závodě mateřského Volkswagenu a alžírské společnosti SOVAC. Závod vzdálený asi 300 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Alžíru by měl produkovat 200 vozů Škoda Octavia, VW Golf, Seat Ibiza a VW Caddy denně. V příštím roce se výrobní paleta rozšíří o modely Volkswagen Polo a Škoda Fabia.

SDÍLET
sinfin.digital