Den ve 30 vteřinách: Telička se postu v Evropském parlamentu nevzdá, Sobotka řeší dvojí kvalitu potravin

ČTK, vkr

Pavel Telička se svého mandátu nevzdá. „Nevidím k tomu žádný důvod," uvedl evropský poslanec a místopředseda Evropského parlamentu. Další český europoslanec zvolený za hnutí ANO Petr Ježek pak pro server INFO.CZ uvedl, že neplánuje v dalším volebním období za hnutí Andreje Babiše kandidovat. Premiér Bohuslav Sobotka mezitím řeší dvojí kvalitu potravin. Východisko tohoto problému by podle něj přinesla novela unijní směrnice o nekalých obchodních praktikách. Co dalšího se dnes děje v Česku i za jeho hranicemi? 

Telička se místa v EP nevzdá, za ANO příště do Bruselu nebude kandidovat ani Ježek

Evropský poslanec Pavel Telička si i po rozchodu s hnutím ANO ponechá své místo v Evropském parlamentu, kam byl zvolen jako lídr jeho kandidátky v evropských volbách v roce 2014. „Nemám pocit, že by někdo z relevantních subjektů říkal, abych složil mandát,“ tvrdí Telička pro INFO.CZ. Za hnutí přitom nebude pro další volební období kandidovat ani další český evropský poslanec Petr Ježek. Ten u hnutí ANO stál od jeho počátku, podílel se na jeho programu do evropských voleb a stejně tak na podobě koaliční smlouvy. Od té doby se hodně změnilo, říká v rozhovoru pro server INFO.CZ.

Bojím se o Česko po volbách, musíme zastavit Okamuru a komunisty, říká europoslanec za ANO

Sobotka: Dvojí kvalitu potravin vyřeší nová směrnice EU, podle Jourové stačí současná

Řešení dvojí kvality zboží v zemích evropské osmadvacítky si podle českého premiéra Bohuslava Sobotky vyžaduje revizi unijní směrnice o nekalých obchodních praktikách. Premiér to prohlásil na spotřebitelském summitu v Bratislavě, kterého se kromě premiérů čtyř středoevropských zemí účastní například i zástupci Evropské komise. „Klíč podle názoru České republiky leží v revizi směrnice o nekalých obchodních praktikách. Její současná podoba podle našeho názoru neumožňuje dostatečný postih nekalého jednání a je nutné, aby se přistoupilo k její novelizaci," řekl Sobotka na jednání, které bylo svoláno do Bratislavy z iniciativy české a slovenské vlády.

3674337:article:true:true:true

Dětská výživa, špagety i falešný sýr. Další studie potvrdila, že v Česku jsou horší potraviny

Trump přitvrzuje vůči Íránu, destabilizuje podle něj Blízký východ a podporuje teror

Americký prezident Donald Trump dnes představí novou, tvrdší strategii Spojených států vůči Íránu, který viní z destabilizace blízkovýchodního regionu a podpory terorismu. Nová strategie bude zahrnovat požadavek přísnějšího uplatňování mezinárodní dohody o íránském jaderném programu, kterou v roce 2015 s Íránem uzavřelo šest světových mocností včetně USA, jež tehdy vedl Trumpův předchůdce Barack Obama. Šéf Bílého domu se ale zaměří i na aktivity Íránu, které nesouvisejí s jeho jaderným programem - především na kontroverzní íránské revoluční gardy.

„Víme, jak proti Americe bojovat," zní z Íránu kvůli Trumpovým výhrůžkám

V kauze Čapí hnízdo bude obviněných všech 11 lidí, které policie dosud zmínila

Všichni, které policie zmínila v souvislosti s farmou Čapí hnízdo v žádosti o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, budou obvinění, řekl pro server Novinky.cz zdroj obeznámený s případem. Jedná se o jedenáct lidí, mezi nimi i o náměstkyni jihlavského primátora Janu Mayerovou z hnutí ANO. Ta je přesvědčena o tom, že její obvinění je účelové, vymyšlené, založené na fabulaci, neznalosti situace a ignoraci faktů. Náměstkyně to uvedla na dotaz ČTK poté, co si dnes na poště převzala usnesení o zahájení trestního řízení. Mayerová kdysi žádost o dotaci pro Čapí hnízdo podepsala. 

Práskač není účelovka? Sorry jako, Bureši. Komentář Zdeňka Šarapatky

Iráčtí Kurdové vyslali posily k městu Kirkúk, připravují se na možnou ofenzívu Bagdádu

Správa iráckého autonomního Kurdistánu vyslala k městu Kirkúk šest tisíc ozbrojených mužů jako posily v přípravě na možnou operaci irácké armády. S odvoláním na kurdského viceprezidenta Kosrata Rasúla Alího to dnes napsal místní server Rudaw News. Rasúl Alí řekl, že se kurdská administrativa k vyslání posil rozhodla v souvislosti s hrozbou Bagdádu o možném napadení Kirkúku. Město je nyní v rukou kurdských milicí, které oblast v roce 2014 pomáhaly osvobodit od bojovníků samozvaného Islámského státu. 

Kurdové s obavami vyhlížejí irácké tanky a opevňují Kirkúk. Pešmergové mají rozkaz bránit se za každou cenu

Prezident Zeman zrušil návštěvu Zlínska, hejtman Čunek ji odmítl platit

Prezident Miloš Zeman nezavítá v listopadu na původně plánovanou cestu do Zlínského kraje. Podle serveru Aktuálně.cz zrušil cestu poté, co hejtman Jiří Čunek prezidentovi oznámil, že delegaci zaplatí jen oběd či večeři do 30 000 korun. Podle Hradu krajská návštěva nebyla zrušena, ale prezident místo toho zavítá do Olomouckého kraje. Náklady na prezidentské návštěvy se pohybují v řádu statisíců a většinu z toho platí kraje, píše web. „Pan prezident si návštěvu Zlínského kraje nakonec rozmyslel," řekl serveru Čunek s tím, že mu to Hrad oznámil zhruba před dvěma týdny dopisem. Podle hejtmana by si prezident měl cesty hradit ze svého rozpočtu. 

Platili jsme i oběd pro víc než 90 lidí, říká o minulé návštěvě Zemana Čunek. Stála prý půl milionu

SDÍLET
sinfin.digital