Dodržujte opatření. Až překonáme nejhorší, poženeme vládu k odpovědnosti, vzkazuje opozice

Zástupci opozice v reakci na nově vyhlášená vládní opatření upozorňují na chaotický způsob komunikace a dlouhodobou neschopnost vlády vysvětlit, co, proč a jak zavádí. Všichni si nicméně uvědomují, že je situace skutečně kritická. „Občany prosíme, aby opatření dodržovali, je to jediná cesta, jak dostat zemi z krize a zachraňovat životy,“ uvedl pro INFO.CZ například předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Na základě nepříznivých čísel o vývoji nemoci covid-19 vláda Andreje Babiše ve středu přišla s tím, že zásadně omezí maloobchod a služby, činnost úřadů i volný pohyb obyvatel. „Situace je kritická. Při pohledu na dostupná data jsou přísnější opatření na místě. Celé je to selhání naší vlády, která svou příšernou komunikací a chaotickým jednáním způsobila nedůvěru lidí v její rozhodnutí i v opatření proti šíření epidemie,“ reaguje na nová opatření vlády předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan.

Až krize skončí, podle jeho mínění se vláda bude muset zpovídat za to, do jakého stavu zemi dostala. „Nyní však musíme pomoci zdravotníkům, ochránit ohrožené skupiny. Apeluji proto na každého spoluobčana. Pojďme se semknout a dodržovat potřebná opatření. Nikoli kvůli vládě, ale kvůli svým blízkým. Čím zodpovědnější budeme, tím budou dopady krize méně zničující a vše rychleji skončí. Pokud nevěříte vládě, věřte nám i odborníkům,“ dodává.

Dobrá rada pro chvíle, kdy vám připadá, že už je fakt zle

sinfin.digital