Doktor z Počátek se chlubí, že je xenofobní rasista. „Buzeranty“ a důchodce neošetřuju, vzkázal

Shání nové pacienty, ale důchodce a homosexuály paušálně odmítá. Svérázný obvodní lékař z Počátek na Pelhřimovsku Miloš Beutl vyvěsil na svém facebooku diskriminační výzvu a srší vulgarismy na všechny strany. Starosta obce jeho postup odsoudil a Česká lékařská komora má ruce svázané. Na případ upozornily servery lidovky.cz a iDnes.cz.

Pokud se obvodnímu lékaři Miloši Beutlovi něco daří, je to bořit obraz korektních a důstojně vystupujících mužů v bílých pláštích. Na svém soukromém facebookovém profilu se představuje jako „xenofobní rasista“, který „nenávidí všechny levičáky a jim podobné debily“.

Alza nadzvedla zákazníky ze židlí. Posunula výdej předobjednaných iPhonů X a telefon nyní prodává dráž

A na stejném místě Beutl vyvěsil následující oznámení: „Na chvíli uvolňuji nové registrace: prosím simulanty a buzeranty, aby se neregistrovali!!! – Pro nemocné se pokusím udělat, co je v mých silách.“ Následovalo ujištění, že nesvede zázraky, a proto že se k němu kdokoli starší 65 let nemá ani obtěžovat. „Po 65 roce věku toho pro Vás ani já, ani medicína moc neuděláme, zvláště pokud jste se do této doby o své zdraví moc nestaral/a.“

Server iDnes se lékaře stejně jako redakce Lidových novin pokoušel kontaktovat a na již smazaný příspěvek se ho chtěl přeptat, setkal se ale s ostrou vulgární reakcí. „Už včera jsem jednoho novináře poslal doslova a do písmene do pr... Takže doufám, že to, co se mnou mluvíte, se nahrává. A zopakuji totéž: já svoje názory můžu vyjadřovat kdy chci a kde chci. A pokud se to někomu nelíbí, tak asi si bude muset stěžovat na starou lampárnu. Takže vyjadřovat se vám k tomu nebudu. Prostě je to můj soukromý názor a můžou mně všichni políbit kapsu,“ cituje jeho reakci server.

Pokračování Pulp Fiction? Tarantino dokončil scénář k novému filmu, název zatím tají

Beutl na svém soukromém profilu vystupuje svérázně. Sdílí konspirační a proruské weby, vulgární vtipy a kritizuje tuzemskou politiku, pro obec je ale jako lékař nepostradatelný. Starosta Počátek Karel Štefl jeho chování, které je v některých ohledech v rozporu s kodexem České lékařské komory, odsoudil. Doporučil mu víc přemýšlet a vážit slova, sám ale dodává, že lékařů je málo. „Když někdo skončí, tak se velice těžko hledá náhrada,“ vysvětlil pro iDnes. Česká lékařská komora chování lékaře dosud neřešila, protože si na něj nikdo nestěžoval.

SDÍLET
sinfin.digital