Drsná odveta za Babišův inzerát. Tohle má zítra vyjít novinách

Oko za oko, inzerát za inzerát. V reakci na středeční reklamu hnutí ANO v hlavních celostátních denících se chystá odveta v podobě protiinzerátu. Budou české noviny sloužit jako novodobý boxerský ring, kde si spolu budou politici a jejich názoroví odpůrci vyřizovat účty?

Protiinzerát reagující na Babišovy řečnické otázky chce publikovat Patrik Zandl, publicista věnující se internetu a telekomunikacím a vedoucí projektu Turris. „Ano, poslal jsem do Mladé Fronty Dnes objednávku na inzerát pro Středočeský kraj a Prahu. Pokud mi nabídnou nějakou slušnou cenovou kalkulaci, tak mám v plánu nechat svůj inzerát zveřejnit,“ říká Zandl pro INFO.CZ.

 

I pokud však inzertní oddělení Mladé Fronty Dnes inzerát schválí, může si ještě za jeho publikování říci více peněz, než je Zandl ochotný zaplatit. „Pokud by mě to vyšlo na pro mě přijatelnou částku, tak budu inzerát publikovat. Přibližně během hodinky bych měl vědět, jestli mi ten inzerát vezmou, nebo nikoliv,“ tvrdí Zandl.

Babiš po pádu vlády nelenil a zaútočil na oponenty inzerátem v novinách

Publicista reaguje na celostránkový inzerát hnutí ANO, který vyšel ve středu v největších denících. Ten reflektuje úterní rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky podat demisi celé vlády, je na něm vyobrazený předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš s ústy přelepenými lepicí páskou a velkým nápisem PROČ?

„Pan premiér mě chce dostat za každou cenu z vlády. Podává demisi celé vlády. Ne snad proto, že by to vyžadoval zájem státu. Jak je každému jasné, je to proto, aby se zbavil mě. Tak jsem si udělal inzerát. Zítra vyjde ve všech novinách," napsal v úterý Babiš na svém facebooku.

Babiš si hraje na mučedníka, Sobotka bojuje s populismem nejhorším způsobem, píší slovenská média

Na internetu se v reakci na Babišův inzerát objevilo více parodií, autorem jedné z nich je například Aleš Urban z ČSSD. Strana však oficiálně žádnou „odvetu" za Babišův inzerát neplánuje. „Jde jen o lidovou tvořivost, jako strana s tím nemáme nic společného," řekl pro INFO.CZ tiskový mluvčí ČSSD Mikuláš Klang. 

SDÍLET
sinfin.digital